(Nie)Rozbiegany kwiecień na Ziemi Łódzkiej

Kwiecień rok rocznie kojarzył się nam przede wszystkim z Łódź Maratonem, który dla wielu zawodników nie tylko z naszego województwa był okazją do sprawdzenia swoich sił na dystansie 42 km. W pierwszą niedzielę miesiąca odbyć się miał Półmaraton w Pabianicach. Ostatni weekend kwietnia zarezerwowany był od dwunastu lat na Dychę Justynów – Janówka. W kwietniu miało odbyć się jeszcze kilka innych biegów na dystansach od 5 km do 21 km oraz tradycyjnie w każdą sobotę imprezy z serii parkrun.

Niestety sytuacja związana z korona wirusem COVID-19 spowodowała, że wszystkie plany biegowe zeszły na drugi, trzeci plan. W kwietniu nie pobiegamy, nie wiadomo jak będzie wyglądać sytuacja w następnych miesiącach.

Na ten moment organizatorzy zaplanowanych na kwiecień imprez przenieśli je na inne terminy w 2020 bądź dopiero na 2021 rok. Poniżej zamieszczamy nowe terminy biegów, które miały się odbyć w nadchodzącym miesiącu.

Nowe terminy:
Bieg Charytatywny ICZMP Run – zmiana daty z 4 kwietnia na 5 września
Botaniczna Piątka Łódź – zmiana daty – 04.04 > (prawdopodobnie) 23 maja
X Pabianicki Półmaraton – zmiana daty – 5 kwietnia – nowy termin nie jest jeszcze znany
III Półmaraton Wielkanocny – zmiana daty – 11 kwietnia na 25 lipca
DOZ Maraton Łódź – zmiana daty – 19 kwietnia na 20 września

Dycha Justynów – Janówka – 26 kwietnia na 24 kwietnia 2021
UltraPark Weekend – możliwa zmiana daty – 24-26 kwietnia – nowy termin nie jest jeszcze znany
Safari Bieg i Spacer O Puchar Białego Lwa – zmiana daty – 26 kwietnia na 7 czerwca
Provident RUN 2020 – zmiana daty – 25 kwietnia – nowy termin nie jest jeszcze znany

Zaglądajcie też do naszego kalendarza, tam na bieżąco uaktualniamy terminy imprez na Ziemi Łódzkiej. W artykule Biegi w łódzkim – aktualny kalendarz imprez znajdziecie treści oświadczeń Organizatorów m.in. kwietniowych imprez.

Kolejna odsłona przeglądu biegowego na Ziemi Łódzkiej już na początku maja, informacji o zawodach w Łodzi i okolicy szukajcie na biegampolodzi.pl oraz www.maratonczyk.pl

Trzymajcie się! Do zobaczenia jak najszybciej na biegowych trasach!
Redakcja serwisu biegampolodzi.pl

Powiązane Posty