DOZ Maraton Łódź 2024 już w niedzielę

DOZ Maraton Łódź 2024 już w niedzielę, 28 kwietnia. To 12. edycja maratonu. Ponad 6 tys. uczestników jest już zarejestrowanych do udziału we wszystkich biegach. W tym roku podczas biegu maratońskiego odbędą się Mistrzostwa Polski w Maratonie Kobiet i Mężczyzn.

Jako stowarzyszenie maraton Dbam o Zdrowie jesteśmy sponsorem od pierwszej edycji – mówiła Olga Rosłonek – przedstawiciel stowarzyszenia. – Doskonale pamiętam pierwszy maraton, rozegrany przy 30-stopniowym upale. Na ten weekend prognozy są bardziej przychylne. Spółka DOZ SA jest partnerem tytularnym maratonu. Misją spółki jest promocja aktywnego trybu życia. Maraton się w tę ideę doskonale wpisuje.

Wiceprezydent Adam Pustelnik mówił: – Tegoroczny dwunasta edycja jest wyjątkowa z kilku przyczyn. Po pierwsze z definicji, bo ta impreza już na stałe wpisała się w krajobraz imprez sportowych. Po drugie pozycjonuje Łódź w sposób, który nam z panią prezydent Hanną Zdanowską bardzo zależy. Jako centrum wydarzeń o dużej randze, miejsce spotkań o zasięgu ponad lokalnym. Wyjątkowa jest także skala partnerstwa miasta i maratonu. Wyjątkowe jest też to, że po 60 latach wracają do Łodzi mistrzostwa Polski w maratonie. Jest też szansa na uzyskanie minimum olimpijskich. Mam więc nadzieję, że na trasie zobaczymy nie tylko olimpijczyków, ale może także medalistów.

Panie i panowie powalczą o tytuły mistrzów Polski i minima olimpijskie. U mężczyzn limit dający przepustkę na igrzyska został przesunięty z 2:11.30 na 2:08.10, a u kobiet z 2:29.30 na 2:26.50. Czy ktoś pobiegnie tak szybko?

Główną nagrodę ufundowała firma ForStore. – Za zwycięstwo w DOZ Maratonie i jednoczesne ustanowienie rekordu Polski w maratonie ufundowaliśmy samochód osobowy marki Ford Focus w bardzo fajnej wersji – mówił Piotr Walencik, prezes FordStore Łódź. – To dla nas bardzo duże wydarzenie. Po pierwsze fundujemy nagrodę, po drugie będą jechały nasze samochody, a ponadto sami będziemy biegli.

Aktualny rekord Polski kobiet w maratonie to: 2 godziny 25 minut i 52 sekundy. Należy do Aleksandry Lisowskiej. Rekord Polski mężczyzn ustanowiony 12 lat temu przez Henryka Szosta (2.07:39).

Utrudnienia w ruchu podczas DOZ MARATON ŁÓDŹ

Więcej informacji o DOZ Maraton Łódź znajdziecie na www.lodzmaraton.pl

Powiązane Posty