DOZ Maraton Łódź – utrudnienia w ruchu

DOZ Maraton Łódź wystartuje już w niedzielę, 28 kwietnia. W tym roku bieg maratoński będzie Mistrzostwami Polski w Maratonie Kobiet i Mężczyzn. Czołówka polskich biegaczy i biegaczek powalczy o minima na Igrzyska Olimpijskie, które odbędą się w Paryżu na przełomie lipca i sierpnia tego roku.

Zarówno maratończycy, jak i uczestnicy biegu na 10 kilometrów rozpoczną na al. Bandurskiego na wysokości Atlas Areny. W obchodzącej w tym roku 15-lecie hali przewidziany jest finisz DOZ Maraton Łódź.

DOZ Maraton

Maratończycy pobiegną m.in. wokół parku na Zdrowiu, po Retkini (osławioną biegiem ulicą Maratońską), w okolicach parku Poniatowskiego, Trasą W-Z do ulicy Piotrkowskiej, a z niej do ul. Kilińskiego, ulicą Sienkiewicza i Radwańską oraz al. Jana Pawła II.

Trasa maratonu: zobacz

Bieg na 10 km

Biegacze na dystansie 10 kilometrów również pokonają Trasę W-Z, ulicę Piotrkowską aż do Rewolucji 1905 roku, ulicę Kilińskiego i ponownie Trasę W-Z. Trasa biegu na 10 kilometrów: zobacz

UTRUDNIENIA W RUCHU

W związku z biegami, w niedzielę, 28 kwietnia występować będą utrudnienia w ruchu oraz objazdy. Od godz. 7:30 zamknięte zostaną ulice na całości trasy maratońskiej. Część z nich, np. al. Wyszyńskiego, ul. Popiełuszki i ul. Maratońska zostaną z powrotem otwarte o godz. 12. Do godz. 13:30 nie będzie można przejechać m.in. al. Mickiewicza, fragmentem al. Piłsudskiego czy ul. Piotrkowską. Najpóźniej, bo o godz. 15:30 przywrócona dla ruchu zostanie m.in. ul. Radwańska, fragment al. Jana Pawła II czy południowa część ulicy Sienkiewicza.

Utrudnienia w ruchu – więcej informacji TUTAJ.

Chcesz być na bieżąco wejdź na stronę www.lodzmaraton.pl

Powiązane Posty