DOZ MARATON ŁÓDŹ – walka o medale Mistrzostw Polski, wysokie miejsca małżeństwa Wychowałek!

W niedzielnych Mistrzostwach Polski w Maratonie rozgrywanych w ramach 12. DOZ Maratonu najszybsi okazali się Aleksandra Brzezińska i Adam Nowicki. Rywalizacja dostarczyła ogromnych emocji i zaskakujących zwrotów akcji. Ciekawie przedstawia się kwestia udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. PZLA zapowiadał, że przy braku minimów pojadą mistrzowie, więc gra toczyła się o wysoką stawkę.

Walka o medale mężczyzn

Na starcie mężczyzn stanęła polska czołówka w składzie: Adam Nowicki, Mateusz Kaczor, Krystian Zalewski, Kamil Karbowiak czy Kamil Jastrzębski. Początek należał do Kaczora i Zalewskiego, którzy pierwsi dotarli do 10. kilometra. Na półmetku najszybszy był Kaczor z czasem 1:05:11, powoli słabł Zalewski, a Nowicki miał wtedy ponad minutę straty. Jednak ten ostatni najlepiej zaplanował dzisiejszy bieg. Jednym z ważnych czynników była tym razem pogoda. Biegaczom przeszkadzał dość mocny wiatr i rosnąca od rana temperatura. Gdy inni słabli, Adam Nowicki utrzymał dobre tempo i zasłużenie wywalczył Mistrzostwo Polski z czasem 2:14:18. Mateusz Kaczor (2:16:29) musiał zadowolić się srebrnym medalem, a podium dopełnił Kamil Karbowiak (2:18:25). Krystian Zalewski ambitnie ukończył bieg, zajmując czwarte miejsce.

Emocja u Pań do samego końca

Podobnie emocjonująca była rywalizacja wśród kobiet. Na 30. kilometrze Anna Bańkowska miała już ponad pół minuty przewagi nad pozostałymi rywalkami. Ostanie kilometry należały jednak do Aleksandry Brzezińskiej, która została Mistrzynią Polski z rezultatem 2:34:25. Druga dobiegła Emilia Mazek (2:36:07), a trzecia Anna Bańkowska (2:36:33). Rywalkom walecznie próbowała dotrzymać kroku Iwona Bernardelli.

Maratończycy z łódzkiego w czołówce, super występ małżeństwa Wychowałek

Jan Wychowałek – foto Konrad Ciężki

W DOZ Maraton Łódź bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy w województwa łódzkiego plasując się w czołowej dziesiątce! Najlepiej spisał Karol Wojtunik z Pabianic reprezentujący z 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej wbiegł na metę z czasem 2:33:09 i zajmując 7 miejsce. Kolejne miejsce na mecie zajął Jan Wychowałek z Łodzi z czasem 2:35:01. Pierwszą dziesiątkę zamknął Maciej Budziński z Rawy Mazowieckiej, który dystans maratonu pokonał w czasie 2:38:48.

Martyna Wychowałek foto Konrad Ciężki

Wśród Pań bardzo dobre piąte miejsce zajęła Martyna Wychowałek z Łodzi, przekraczając linię mety w łódzkiej Atlas Arenie w czasie 2:45:28!

10km – bezkonkurencyjny Tomasz Kisiel!

W ramach DOZ Maraton Łódź podobnie jak w latach poprzednicy odbył się bieg towarzyszący na dystansie 10 km, gdzie bezkonkurencyjny okazał się Tomasz Kisiel z Rosanowa. Zawodnik TEAM OSMO na mecie zameldował się w czasie 32:24!