Mistrzostwa Polski w wyścigach psich zaprzęgów – 28-29.10 w Klukach

W najbliższy weekend w Klukach koło Bełchatowa odbędą się Mistrzostwa Polski  w wyścigach psich zaprzęgów. W imprezie wystartują najlepsi polscy zawodnicy, w tym mistrzowie świata i Europy.

Zawody zostaną rozegrane zarówno w klasach z jednym z psem – jak chociażby bikejoring (rower z psem) czy canicross (bieg z psem), ale też w najbardziej widowiskowych klasach wielopsich zaprzęgów (do 8 psów w zaprzęgu). Odbędzie się również Bieg Samojeda, czyli wyścig dla dzieci (dzieci biegną z psami).

Zawody organizuje Klub Przyjaciół Wilków i Psów Północy „Wataha”, do którego należą Magdalena Jaśkiewicz – Stawowczyk oraz Waldemar Stawowczyk, którzy wzięli na siebie główny ciężar związany z przygotowaniem imprezy.

Moim marzeniem było zorganizowanie mistrzostw we własnej gminie – zdradza Waldemar Stawowczyk, multimedalista mistrzostw w wyścigach psich zaprzęgów organizowanych tak w kraju, jak i na świecie, a prywatnie mieszkaniec Osiny Kluckiej, zaledwie o kilka kilometrów oddalonej od Grobli.

– W zawodach wystartują psy różnych ras: husky, malamuty, psy grenlandzkie, psy bardzie atletyczne i sportowe np. wyżły. Obserwatorów czeka więc mnóstwo emocji, przegląd różnych ras, ale i psich charakterów. Wszystko przy piskach, szczekaniu, skokach uczestników wyścigu – zachęca Magdalena Jaśkiewicz-Stawowarczyk z Klubu Przyjaciół Wilków i Psów Północy „Wataha”

Program zawodów:

Piątek, 27 października

14.00 – 17.00 otwarcie tras do treningów

18.00 – 22.00 biuro zawodów

BIURO ZAWODÓW CZYNNE TYLKO W PIĄTEK!!!

Sobota, 28 października

8.00 – 10.00 odprawa weterynaryjna i techniczna sprzętu

10.00 odprawa zawodników i oficjalne otwarcie Mistrzostw Polski

11.00 start pierwszego zawodnika

18.00 wieczór maszera

Niedziela, 29 października

8.00 – 9.30 odprawa weterynaryjna cd

10.00 start pierwszego zawodnika

15.00 ogłoszenie wyników

16.00 dekoracja i zakończenie Mistrzostw Polski

Powiązane Posty