Jubileusz BBL – biegamy razem już 10 lat!

To będzie wyjątkowy sezon dla akcji BiegamBoLubię. Kiedy w 2009 roku startowały treningi, można było przyjść na stadiony w czterech miastach: Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Bielsko-Białej. Po upływie dekady akcja treningowa dla amatorów zyskała ogólnopolski wymiar, bowiem ćwiczyć będziemy w aż 100 lokalizacjach!

BiegamBoLubię to w tej chwili rozpoznawalna sportowa marka, którą napędzacie Wy, biegacze amatorzy. Co tydzień od 1 kwietnia do 11 listopada na stadionach całego kraju odbywają się zajęcia, na których zgłębiacie tajniki zdrowego, bezpiecznego i efektywnego treningu pod okiem profesjonalnych trenerów, których w tym sezonie będzie aż 198!

Imponujące liczby

Co roku podczas 33 tygodni trwania naszej akcji, na stadionach całej Polski trenuje z nami średnio aż 45 000 uczestników! W tym sezonie poprowadzimy aż 330 treningów i liczymy, że roczna średnia zostanie mocno poprawiona dzięki Waszemu uczestnictwu! BBL to nie tylko treningi, to także ogólnopolskie akcje, testy i zawody. W naszej historii przeprowadzaliśmy sprawdziany w biegu na 100 oraz 1000 metrów a także Test Coopera, czyli bieg na 12 minut, podczas których należało przebiec jak największy dystans. Oprócz tego od 7 lat (w tym sezonie 7. edycja) rozgrywane są Mistrzostwa Polski BiegamBoLubię podczas Wałeckiego Festiwalu Biegowego. Przeprowadzamy także spotkania BiegamBoLubię Nocą oraz zawody Grand Prix jak BiegamBoLubię Lasy, BiegamBoLubię Polską Wieś. Ponadto angażujemy się także w liczne akcje charytatywne BiegamBoLubię Pomagać.

Mało Wam liczb? Bieganie bardzo je lubi. Liczba 100 lokalizacji, 100 stadionów nie jest przypadkowa. Dokładnie 100 lat temu Józef Piłsudski, Ignacy Paderewski oraz Hubert Linde podpisali dekret na mocy, którego utworzono Polskie Kasy Oszczędnościowe, czyli obecny PKO Bank Polski, który jest Partnerem Strategicznym akcji BiegamBoLubię. Właśnie z tej okazji spotkania będą odbywać się w 100 różnych miejscowościach/lokalizacjach. Pozostaje nam tylko zaprosić Was do wspólnego biegania w nadchodzącym sezonie!

Gdzie i kiedy można się z nami spotkać? 

Wystarczy wejść na stronę biegambolubię.com.pl oraz sprawdzić na Biegowej Mapie Polski, gdzie w Twojej okolicy odbywają się zajęcia. Znajdziecie tam informację o prowadzącym je trenerze, miejscu, dniu i godzinie cotygodniowego spotkania. Treningi są otwarte i darmowe. Może na nie uczęszczać zarówno biegacz zaawansowany, początkujący oraz taki, który dopiero chciałby rozpocząć swoją przygodę z bieganiem. Uwierzcie nam, nie ma na to lepszego i bezpieczniejszego miejsca. Stadion, oczy wykwalifikowanego trenera oraz ćwiczenia dostosowane do aktualnych możliwości. 

To nie żart! W tym roku rozpoczynamy już 1 kwietnia!

Do zobaczenia na stadionach.

Powiązane Posty