Sukcesy reprezentantów województwa łódzkiego na Mistrzostwach Świata

W miniony weekend w Abertamy w zachodnich Czechach odbyły się Mistrzostwa Świata w Psich Zaprzęgach w warunkach bezśnieżnych, organizowanych przez międzynarodową federację FISTC. Zawody składały się z trzech etapów, a trasy położone były na wysokości blisko 900 m. n.p.m. w Rudawach.

Bartłomiej Sobecki z KS Alaska Łódź

W zawodach z powodzeniem wystartowali reprezentanci Polski, którzy na sześć startów zdobyli cztery medale. Złote krążki wywalczyli Krystian Rakocy na wózku z czterema huskymi oraz Jacek Robak na hulajnodze z dwoma „grenlandami” (gmina Zelów) . Z kolei srebrne medale zdobyli Bartłomiej Sobecki (gmina Koluszki) w canicorossie (bieg z psem) również oraz Mirosław Waśkowski w klasie z sześcioma psami (grenlandy). Ponadto w zawodach wystartowała Natalia Rakocy w klasie scooter z dwoma psami husky zajmując czwarte miejsce, a Bartłomiej Sobecki w swoim drugim starcie zajął piąte miejsce na rowerze z dwoma psami.

Nasz start to tak naprawdę debiut, bo po raz pierwszy na zawodach wystartowałem na rowerze z dwoma psami, pomimo że od lat w ten sposób trenujemy na terenach gminy Koluszki, to w zawodach nie było nam dane sprawdzić się w tej konkurencji. Piąte miejsce cieszy, ale pozostaje mały niedosyt, bo podczas drugiego i trzeciego etapu, zaliczyliśmy wywrotki tracąc cenne sekundy – mówi Bartłomiej Sobecki reprezentujący ines husky team dodając – drugi start to debiut naszego półtorarocznego psa w zawodach, tym bardziej cieszy zdobyty medal.

Kolejny start reprezentantów Polski już w grudniu podczas kolejnych Mistrzostw, które rozegrane zostaną tym razem w Niemczech.

Powiązane Posty