Klub Sportowy Alaska z medalami Mistrzostw Polski

W miniony weekend w Bolechówku koło Poznania odbyły się Mistrzostwa Polski w wyścigach psich zaprzęgów w warunkach bezśnieżnych. Na starcie stanęło ponad 130 zawodników, w tym reprezentanci Klubu Sportowego Alaska Łódź. Rywalizacja trwała przez dwa dni na ponad 6 km mocno urozmaiconych trasach.

W klasie scooter z dwoma psami husky Bartłomiej Sobecki obronił wywalczony przed rokiem tytuł Mistrza Polski. W klasie DR4 z czterema psami husky, srebrny medal wywalczył Marek Rogalski – Janc, a w rywalizacji scooter z jednym psem, brązowy medal zdobył Konrad Wysocki. Na 9 miejscu zmagania w Mistrzostwach Polski zakończyła Małgorzata Krzemińska w konkurencji scooter z dwoma psami. W canicrossie czyli biegu z psem Bartłomiej Sobecki zajął drugie miejsce w klasyfikacji master, a Konrad Wysocki zmagania zakończył na 4 miejscu.

Dodajmy, że w biegach dla dzieci o Puchar Samojeda bardzo dobrze zaprezentowała się najmłodsza klubowiczka – Karina Godlewska, która wywalczyła 3 miejsce.

Organizatorem Mistrzostw Polski byli Klub „Wataha Północy” oraz Polski Związek Sportu Psich Zaprzęgów.