Zawodnicy KS Alaska z medalami Mistrzostw Świata w psich zaprzęgach

W dniach 9 – 10 grudnia w Mühlberg na terenie Niemiec odbyły się Mistrzostwa Świata w psich zaprzęgach ras północy organizowane przez World Sleddog Association. Na starcie nie mogło zabraknąć reprezentantów KS Alaska Łódź. Trasy wytyczone były na terenie lokalnego pola golfowego oraz poligonu wojskowego, a pofałdowany teren oraz bardzo duża ilość błota spowodowała, że szlaki były techniczne i momentami dość ciężkie.

W zawodach po raz kolejny bardzo dobrą formę zaprezentowali zawodnicy z Klubu Sportowego Alaska Łódź! Jacek Robak mieszkający i trenujący na terenach gminy Zelów startujący w klasie scooter z dwoma psami grenlandzkimi zdobył po dwóch dniach rywalizacji srebrny medal.

Z kolei Bartłomiej Sobecki z gminy Koluszki startował w klasie bikejoring veteran (pies i kolarz) gdzie wywalczył piąte miejsce, a w klasie scooter dwa psy, dwudniowe zmagania ukończył na 17 miejscu.

Na zakończenie Mistrzostw Świata odbyła się rywalizacja sztafet, w której wystartowała reprezentacja Polski w składzie Bartłomiej Sobecki – bieg z psem, Krzysztof Windyś – rower z psem oraz Krystian Rakocy – hulajnoga z psem, łącznikiem w strefie zmian był Błażej Kosmowski. Polska sztafeta już po pierwszej zmianie uplasowała się na 3 pozycji, której nie oddała, aż do mety! Wygrali Francuzi przed Belgami.

Powiązane Posty