Maraton dla zdrowia – konferencja prasowa Łódź Maraton dbam o zdrowie

W niedzielny poranek (5 czerwca) do Łodzi wróci maraton. Na jego starcie zobaczymy blisko 1,5 tys. uczestników. Zawody zorganizuje miasto oraz grupa Aptek Dbam o Zdrowie, będąca członkiem Polskiej Grupy Farmaceutycznej S.A. Umowa między partnerami została podpisana na 5 lat.
– Maraton to doskonałe narzędzie promocyjne. W różnych miejscach świata miałam okazję obserwować, jak tego typu wydarzenia pokazują potencjał miast. W Łodzi zawodnicy przebiegną przez najbardziej znane miejsca naszego miasta, jak ul. Piotrkowska oraz nowsze, bowiem metę zawodów zaplanowano w Atlas Arenie – mówiła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. – Życzę, aby maraton dzięki świetnej organizacji, na stałe wrócił do kalendarza imprez biegowych na świecie.
Początek maratonu zaplanowano na godz. 8 rano (niedziela), pierwszych maratończyków przywitamy prawdopodobnie po godz. 10. Trasa maratonu obejmie najatrakcyjniejsze miejsca Łodzi, nie ominie także centrum – zawodnicy pobiegną m.in. ulicą Piotrkowską, al. Kościuszki i Mickiewicza, meta i biuro zawodów znajdzie się w Atlas Arenie. Miasto zapewni opiekę logistyczną i organizacyjną przedsięwzięcia, władze Łodzi ufundowały także nagrodę pieniężną. Oprócz maratonu (42, 195 km) zorganizowany zostanie także bieg na 10 km oraz wiele imprez towarzyszących, które mają tworzyć imprezę dla całej rodziny.
– W maratonie weźmie udział 1,5 tys. zawodników – nie jest to może jeszcze maraton nowojorski, ale to dobry początek – dodaje Jacek Szwajcowski, prezes PGF S.A.- Zdrowy styl życia wpisuje się w filozofię działalności aptek „Dbam o Zdrowie”, a bieganie to najbardziej demokratyczny sport. Biegać może prawie każdy, prawie wszędzie i o każdej porze roku. Wśród uczestników maratonu nie zabraknie głośnych nazwisk. Zobaczymy m.in. mistrzynię Polski Arletę Meloch, wicemistrzynię z 2009 r. Agnieszkę Janasiak i Białorusinkę Marynę Damantsevich. Wśród panów pobiegną m.in. Ukrainiec Oleksandr Sitkovskyy, Kenijczyk Sammy Limo i Tanzańczyk Joseph Daudi.

Łódź Maraton Dbam o Zdrowie ma być nie tylko wyjątkowym wydarzeniem sportowym, ale i inicjatywą społeczną. Ma ona promować zdrowy styl życia, aktywność fizyczną i kreować nowoczesną akcję charytatywną na wzór maratonu londyńskiego. Łódzkie zawody mają ambicję także stać się największym biegiem charytatywnym w Polsce w ramach programu Biegam Pomagam. Każdy uczestnik zawodów może na domowe.pl założyć własną stronę akcji, na której opisze swoje wyzwanie biegowe i nakłoni znajomych do dokonywania wpłat na wybraną przez siebie organizację charytatywną. W akcję już włączyło się kilka organizacji pozarządowych. Nowością maratonu będą targi sportowe. W hali namiotowej zlokalizowanej przy Atlas Arenie będzie można zapoznać się z nowościami sportowymi na rynku. Nie zabraknie także atrakcji rodzinnych. Już w sobotę przy Atlas Arenie rozpocznie się piknik rodziny, a podczas niedzielnych zmagań maratończyków odbędzie się cykl koncertów i pokazów tanecznych, ulokowanych na trasie zawodów. Transmisję na żywo z maratonu przeprowadzi TVP. Ze względu na trasę maratonu kierowcy i pasażerowie MPK muszą liczyć się z utrudnieniami komunikacyjnymi. Zmienione zostaną niektóre trasy autobusów i tramwajów oraz zostaną wyznaczone objazdy. Niedogodności komunikacyjne powinny zakończyć się koło godz. 16 w niedzielę. (ed)

źródło: www.uml.lodz.pl

Powiązane Posty