Ogólnopolska Konferencja Nordic Walking – relacja

W dniu 28.05.2011 w Jeleniej Górze (Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa) odbyła się Ogólnopolska Konferencja Nordic Walking w ramach projektu pn. Zakochaj się w Nordic Walking. W konferencji udział wzięło ponad 100 osób; zarówno amatorów, jak i wykwalifikowana kadra instruktorska (absolwenci AWF, trenerzy, instruktorzy). Konferencja przebiegła zgodnie z programem – została podzielona na 2 części – panel naukowy i panel Zakochaj się w Nordic Walking. Podczas części praktycznej uczestnicy mieli okazję podpatrzeć Mistrzynię Polski i Świata w Nordic Walking – Irenę Pakosz (Złotoryja 2010 i Austria 2010) oraz Mistrza Polski i Świata w Nordic Walking (Złotoryja 2010 i Austria 2010) – Tomasza Brzeskiego – który na codzień trenuje biegi i narciarstwo wysokogórskie. Tomek przyjechał do nas prosto z Sobótki – gdzie startował na Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich. Ponadto uczestnicy zapoznali się z najnowszymi standardami dotyczącym pierwszej pomocy oraz automasażu. Duże zainteresowanie wzbudził fachowo przygotowany temat pana doktora Grzegorza Żurka  (AWF Wrocław) „Co warto wiedzieć o chodzie zanim zaczniesz chodzić z kijkami?”.

Uczestnicy konferencji w ramach pakietu szkoleniowego otrzymali okolicznościowy kubek z projektu, przewodnik z nauką techniki Nordic Walking (wydanie książkowe) oraz płytę DVD z filmem instruktażowym (nauka techniki nordic walking) i wiele innych, ciekawych materiałów.

Projekt pn. Zakochaj się w Nordic Walking jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Sponsorem strategicznym konferencji jest firma Benevita. Upominki ufundowali: firma KAWON (pakiety z naturalną, owocową herbatką) oraz sieć siłowni Get-Fit Fitness z Jeleniej Góry (pakiety na siłownię).
 
Kolejna edycja projektu Zakochaj się w Nordic Walking już 12.06.2011 – Wrocław – Miasto SPOTKAŃ! Zapraszamy!

Powiązane Posty