DOZ Maraton Łódź – niższa opłata startowa do 14 lutego!

Na listach startowych wszystkich biegów znajduje się już blisko 4.000 uczestników. Przypominamy, że niższa opłata startowa za udział w maratonie i biegach towarzyszących obowiązuje do dnia 14 lutego.

W tegorocznej imprezie najbardziej emocjonująca będzie przede wszystkim rywalizacja o Mistrzostwo Polski na królewskim dystansie, zarówno wśród kobiet i mężczyzn. Przypomnimy, że po wielu latach, Polski Związek Lekkiej Atletyki ponownie Łodzi powierzył walkę o championat w polskim maratonie. Smaczku dodaje fakt, że zmagania maratończyków, będą też okazją do wywalczenia minimum na Igrzyska olimpijskie w Paryżu.

Rekordowa pula nagród

Zwycięzcy tegorocznego DOZ Maratonu Łódź otrzymają premię pieniężną w wysokości 25 tys. zł. a jeśli uda im się przy okazji pobić rekord imprezy, to dodatkowo otrzymają bonus warty 12 tys. zł. Nagrody pieniężne są przewidziane tylko dla zawodników startujących w Mistrzostwach Polski.

Podobnie jak w poprzednich latach, oprócz biegu na dystansie 42,195m, odbędzie się rywalizacja na 10 km.

Do udziału w zawodach na dystansie maratońskim, mogą zgłaszać się także dwu i sześcioosobowe sztafety i tutaj niespodzianka, dla najlepszej sztafety EKIDEN (6 osobowej) oraz sztafety HALF&HALF (2 osobowej), która osiągnie wynik równy bądź lepszy od wyznaczonego minimum kwalifikacyjnego do I.O. w Paryżu przewidziane są nagrody pieniężne:

  • sztafeta męska – bonus o wartości 6 tys. złotych za wynik 2h 08min i 10sek. lub lepszy
  • sztafeta damska – bonus o wartości 6 tys. złotych za wynik 2h 26min i 50sek. lub lepszy

Dzień wcześniej, czyli 27 kwietnia w centrum wydarzeń znajdą się najmłodsi, bo z myślą o nich przygotowywany jest Kids Run. Tutaj spodziewamy się udziału w 24 biegach, ponad 1000 młodych miłośników biegania.

Kolejny raz, Łódzka Kolej Aglomeracyjna została partnerem DOZ Maraton ŁÓDŹ

Wszyscy zapisani zawodnicy na DOZ Maraton Łódź oraz biegi towarzyszące dostaną na swój adres mailowy jaki podali w zgłoszeniu, specjalny identyfikator, który upoważnia do bezpłatnego przejazdu na zawody zawodnika wraz z osobą towarzyszącą w dniach 26-28 kwietnia 2024 r.

Bezpłatne przejazdy obowiązują na wszystkich trasach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, również Warszawa-Łódź-Warszawa. Identyfikator będzie rozsyłany na początku marca.

Opłaty startowe na pozostałych dystansach oraz w sztafetach – patrz regulaminy biegów.
DOZ Maraton Łódź, to także szereg imprez towarzyszących, m.in. Targi Expo czy rodzinny piknik na terenie wokół Atlas Areny.

Na stronie internetowej imprezy www.lodzmaraton.pl znajduje się oferta noclegów dla zawodników spoza Łodzi. Na hasło: DOZ Maraton można uzyskać zniżki w wybranych hotelach.

Kwoty opłat startowych na maraton:

II termin – wpłata dokonana w dniach 15 stycznia 2024 r. – 14 lutego 2024 r.– 199 zł
III termin – wpłata dokonana w dniach 15 lutego 2024 r. – 25 kwietnia 2024 r. – 239 zł
IV termin – wpłata w dniach 26-27 kwietnia 2024 r. – 300 zł

Zapisz się już dziś na stronie www.lodzmaraton.pl

Powiązane Posty