Ponad 2600 zawodników na listach startowych DOZ Maratonu Łódź

Już ponad 2600 osób opłaciło swój udział w kolejnej edycji DOZ Maratonu Łódź. Na liście startowej maratonu widnieje 1100 zapisanych i opłaconych biegaczy. Organizatorzy mają nadzieję, że 7 kwietnia na starcie królewskiego dystansu stanie co najmniej ponad dwa razy tyle uczestników. W organizację maratonu ponownie zaangażowały się władze Łodzi. Oprócz wsparcia finansowego, chcą przyciągnąć większą liczbę biegaczy, proponując darmową komunikację oraz zniżki do instytucji miejskich.

Nowa, atrakcyjna trasa

W porównaniu do poprzednich lat, bardzo szybko udało się przygotować plan trasy DOZ Maratonu Łódź, a następnie uzyskać zgody wszystkich służ miejskich. Dyrektor zawodów, Jacek Chmiel, przekonuje, że będzie ona bardzo atrakcyjna i na swój sposób rewolucyjna.

Trasa DOZ Maratonu Łódź jest odmienna od tej, którą w poprzednich edycjach proponowano maratończykom. Przede wszystkim jest ona ułożona w konfiguracji wschód-zachód, co powoduje, że jest bardziej płaska, a przy tym jej druga część jest zdecydowanie ze spadkiem w kierunku mety, co widać na profilu. Nowością jest też to, że zawodnicy nie tylko w pierwszej części dystansu odwiedzą centrum miasta. Będą do niego wracać i dopiero po 33. kilometrze znajdą się na ostatnim odcinku przebiegającym wokół Parku Zdrowie. Meta jak zwykle usytuowana będzie w Atlas Arenie, a start w jej okolicy – przy ulicy Bandurskiego. Uczestnicy królewskiego dystansu biegnąc, będą też mogli poznać nową infrastrukturę i przestrzenie zmieniającej się z dnia na dzień Łodzi – mówi Jacek Chmiel.

Tą samą trasą, co maratończycy pobiegną uczestnicy sztafet Ekiden. Na listach startowych zgłoszonych jest już kilkadziesiąt drużyn. Nowa trasa została też przygotowana dla uczestników biegu towarzyszącego na dystansie 10 km. Będzie przebiegała przez ścisłe centrum miasta i podobnie jak w przypadku maratonu, zawodnicy zawitają do na Rynek Manufaktury oraz pobiegną ulicą Piotrkowską. Start wspólny obu dystansów 7 kwietnia o godzinie 9:00. 

Z kolei w sobotę, 6 kwietnia sportowe zmagania czekają z kolei dzieci i młodzież biorące udział w Kids Run.

Akcja Biegam – Pomagam

Każdy zawodnik, rejestrując się na bieg, ma możliwość dobrowolnego wsparcia charytatywnej akcji „Biegam-Pomagam”. W tym roku wszystkie ofiarowane przez biegaczy charytatywne wpłaty posłużą na ufundowanie budowy i wyposażenie strefy ćwiczeń przed Centrum Aktywnego i Zdrowego Seniora przy ul. Szpitalnej 6 w Łodzi. Akcji, jak co roku, patronuje DOZ Fundacja dbam o zdrowie, której misją jest pomoc seniorom w zachowaniu dobrego zdrowia.

Partner techniczny 

DOZ Maraton Łódź 2019 pozyskał partnera technicznego w postaci marki Saucony. To gwarantuje, że pakiet tegorocznej imprezy będzie bardzo dobrej jakości. Uczestnicy biegu maratońskiego otrzymają w podstawowym pakiecie koszulkę, plecako-worek i bufkę wielofunkcyjną. Jest to bardzo ważna informacja, bo uczestnicy nie muszą dodatkowo dopłacać za każdy element pakietu, jak to jest praktykowane podczas innych maratonów. Zawodnicy biegu na 10 km i sztafet Ekiden również otrzymają wysokiej jakości koszulkę marki Saucony.

Rusza kolejna edycja Konkursów „Mistrz Kibicowania” oraz „Firmy na Maraton”

Wzorem poprzednich edycji DOZ Maratonu Łódź Organizatorzy zapraszają wszystkie chętne szkoły i firmy do wystawiania własnych stref kibicowania wzdłuż trasy biegu. Zgłoszenia do konkursów „Mistrz Kibicowania” oraz „Firmy na Maraton” będą przyjmowane od 10 stycznia do 10 lutego br. na adres e-mail: karolina.maraton@interia.pl. Spośród zgłoszonych szkół Organizatorzy wybiorą piętnaście, które zaprezentują najciekawsze pomysły. Każda szkoła z finałowej piętnastki otrzyma dofinansowanie w wysokości 1 tys. zł na stworzenie własnego punktu kibicowania. Powalczy również o nagrody za najlepiej zorganizowaną strefę kibicowania. Łączna pula nagród w konkursie „Mistrz Kibicowania” wynosi ponad 10 tys. zł. Wygrane posłużą na zakup sprzętu sportowego. Wręczenie nagród dla najlepszych szkół kibicujących wzdłuż trasy tegorocznego DOZ Maratonu Łódź odbędzie się w Urzędzie Miasta Łodzi. Konkurs „Firmy na Maraton” to doskonała szansa dla wszystkich firm, które rozwijają w swojej polityce wolontariat pracowniczy i jednocześnie chcą pokazać swoje zaangażowanie w życie Miasta. Zwycięzca konkursu „Firmy na Maraton” otrzyma nagrodę w postaci kampanii spotowej w radiu Eska Łódź.

Expo DOZ Maraton Łódź

Nieodłącznym elementem DOZ Maratonu Łódź 2019 będą targi Expo w Atlas Arenie.

Wystawcy będą mogli zgłaszać chęć uczestnictwa już w przyszłym tygodniu. Na stronie www.lodzmaraton.pl pojawi się wkrótce formularz zgłoszeniowy. Zapisy będą przyjmowane do 15 marca. Stoiska targowe usytuowane będą na koronie Atlas Areny. Wstęp będzie bezpłatny – zaznacza Robert Blesiński, odpowiedzialny za promocję wydarzenia.

Treningi i Puchar trwają

Organizatorzy przypominają, że wszyscy, którzy chcą jak najlepiej przygotować się do startu 7 kwietnia, mogą skorzystać z bezpłatnych treningów DOZ Drużyny. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, w środy i niedziele, w Parku na Zdrowiu w trzech grupach zaawansowania. Od listopada na terenie Arturówka i Lasu Łagiewnickiego w Łodzi rozgrywane są także biegi w ramach Pucharu DOZ Maratonu Łódź. Najbliższe zawody 20 stycznia na dystansie 15 km. Zapisy za pośrednictwem strony www.lodzmaraton.pl

Sponsorem tytularnym DOZ Maratonu Łódź od pierwszej edycji imprezy jest spółka DOZ S.A. Partnerem strategicznym jest Miasto Łódź.

– Impreza doskonale wpisuje się w realizowaną przez DOZ S.A misję troski o zdrowie. Poprzez DOZ Maraton promujemy zdrowie oraz zachęcamy do aktywnego, a tym samym zdrowego trybu życia. Cieszymy się, że coraz więcej osób jest świadomych korzyści płynących z uprawiania sportu. Jesteśmy dumni, że jako DOZ S.A. rokrocznie przyczyniamy się do powiększenia tej grupy. Mamy nadzieję, że w tym roku po raz kolejny udowodnimy, że warto biegać w Łodzi, zaś dzięki zmianom, jakie zaproponujemy biegaczom, na starcie padnie kolejny rekord frekwencji – podkreśla Maciej Słomiński, Dyrektor Marketingu DOZ S.A.

Zapisy online na wszystkie dystanse cały czas trwają za pośrednictwem strony www.lodzmaraton.pl.

Foto: organizator

Powiązane Posty