CITY TRAIL Łódź: przełajowe bieganie w niełatwych warunkach

13 stycznia odbył się czwarty bieg w ramach przełajowego cyklu CITY TRAIL w Łodzi. Z możliwości sprawdzenia się na 5-kilometrowej trasie w Parku Baden-Powella skorzystało 368 osób. Zwycięstwo odnieśli Zuzanna Mokros i Grzegorz Petrusiewicz. 

Warunki nie były dzisiaj najłatwiejsze – nie brakowało śniegu, a parkowe ścieżki były śliskie, więc bieganie wymagało skupienia i ostrożności, co potwierdzają wyniki zawodników. Zwyciężczyni biegu – Zuzanna Mokros uzyskała czas 18:52. Drugą zawodniczką była Milena Gierach (21:09), a trzecią lokatę wywalczyła Dominika Wiecha (21:40). 

– Trasa była dzisiaj bardzo wymagająca, ale super – lubię takie warunki. To są przełaje – im ciężej, tym lepiej – podkreśliła na mecie zwyciężczyni – Zuzanna Mokros, dodając: – Generalnie było wszystko co powinno być zimą: lód, woda, śnieg. Najtrudniej było na górce, gdzie leżało najwięcej śniegu!

Dzisiejsze zwycięstwo Zuzanny Mokros jest jej trzecim triumfem w trwającym sezonie i oznacza, że zawodniczka pochodząca z Pabianic ma olbrzymie szanse na triumf w klasyfikacji generalnej.

Zwycięzcą dzisiejszych zawodów został Grzegorz Petrusiewicz (z czasem 17:21). Drugi na mecie był dzisiaj Paweł Kopaczewski (17:34), a trzecie miejsce zajął Mateusz Jaszczak (17:42).

W klasyfikacji generalnej mężczyzn na prowadzeniu jest aktualnie Paweł Kopaczewski, ale nie może on jeszcze świętować końcowego sukcesu, bowiem szanse na zwycięstwo nadal mają m.in. najlepszy w dzisiejszych zawodach Grzegorz Petrusiewicz oraz zwycięzca dwóch poprzednich edycji – Wojciech Sowik.  

Tradycyjnie już, zanim na starcie stanęli dorośli, swoje zawody mieli uczestnicy CITY TRAIL Junior. W pięciu kategoriach wiekowych wystartowało 154 młodych sportowców. 

Kolejne zawody w Łodzi odbędą się 3 lutego. Zakończenie części sportowej cyklu jest zaplanowane na 10 marca. Uroczyste podsumowanie sezonu, podczas którego wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy, odbędzie się w ciągu kilku tygodni od ostatnich zawodów.

Poza Łodzią w cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden uczestniczą: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Lokalnym współorganizatorem zawodów w Łodzi jest firma inesSport. 

Powiązane Posty