DOZ Łódź Maraton: Najlepszy wynik na ziemi polskiej w półmaratonie

W tym roku DOZ Maraton Łódź odbywa się w zupełnie nowej formule. Jedną z imprez towarzyszących jest Ibuprom Sport Żel Półmaraton Łódź. Organizatorzy już w debiucie chcą ustanowić najlepszy wynik w półmaratonie na ziemi polskiej. Dodatkową motywacją dla zawodników ma być nagroda w postaci samochodu Ford Fiesta.

W 2014 roku Victor Kipchirchir przebiegł półmaraton w Warszawie w czasie 1 godziny i 48 sekund, a jego rodaczka Poline Wanjiku w 1 godzinę 9 minut i 6 sekund. Dotychczas to najlepsze rezultaty, jakie padły na ziemi polskiej na dystansie 21,075km. 15 kwietnia podczas DOZ Maratonu Łódź podjęta zostanie próba ustanowienia nowych rekordów.

W 2018 roku to właśnie półmaraton jest naszym sportowym celem numer jeden. Wiemy, że ustanowienie nowego rekordu na ziemi polskiej to wyzwanie, ale udało nam się zakontraktować czterech zawodników z rekordami życiowymi poniżej sześćdziesięciu jeden minut. Jesteśmy przekonani, że walka o nowy rekord będzie trwać do ostatnich metrów – mówi Michał Drelich, dyrektor DOZ Maratonu Łódź.

Dodatkową motywacją dla zawodników ma być bonus w postaci Forda Fiesta. Otrzyma go zawodnik lub zawodniczka, jeśli na mecie Ibuprom Sport Żel Półmaratonu Łódź uzyska odpowiednio wynik poniżej 1:01 lub 1:10. Już samo przekroczenie założonych limitów czasowych będzie spektakularnym osiągnięciem. W przypadku, gdy taka sztuka uda się zarówno w biegu mężczyzn, jak i kobiet, o tym kto dostanie samochód, zadecyduje większa liczba sekund od wymaganego limitu. Fundatorem nagrody jest Ford Store Łódź.

Wspieramy DOZ Maraton Łódź niemal od samego początku. Mamy nadzieję, że Ford Fiesta będzie dla zawodników odpowiednią motywacją do szybkiego biegu – mówi Jarosław Muszyński, dyrektor zarządzający Ford Store Łódź.  – Nasze wsparcie nie ogranicza się jednak wyłącznie do ufundowania nagrody. Na potrzeby organizacyjne przekazujemy także kilkanaście samochodów – dodaje.

DOZ Maraton Łódź wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się w dniach 13 – 15 kwietnia. W tym roku w odświeżonej formule. Oprócz maratonu i półmaratonu, w programie zawodów pojawił się także bieg na 5 kilometrów oraz sztafeta maratońska Ekiden dla 6-osobowych zespołów, które łącznie przebiegną dystans 42,195km. Dzieci i młodzież jak co roku będą rywalizować na różnych dystansach w ramach Kids Run. Centralnym punktem zawodów będzie Atlas Arena, z multimedialną metą, w której odbędą się także targi Expo Run&Fun. 

Zapisy online na DOZ Maraton Łódź i biegi towarzyszące możliwe są już tylko do niedzieli, 8 kwietnia, za pośrednictwem strony www.slotmarket.pl Sponsorem tytularnym DOZ Maratonu Łódź jest spółka DOZ S.A. Partnerem strategicznym jest Miasto Łódź. Więcej informacji i zapisy na stronie www.lodzmaraton.pl 

Powiązane Posty