W niedzielę pierwszy trening i bieg indywidualny CITY TRAIL w Łodzi

CITY TRAIL z Nationale-Nederladen to cykl biegów przełajowych, który odbywa się na 5-kilometrowych trasach, w dziesięciu miastach. Ze względu na pandemię koronawirusa ostatnie zawody w tradycyjnej formule odbyły się w marcu. – Nie oznacza to, że się poddajemy. Od grudnia zapraszamy na nasze trasy, a także na treningi – mówi Piotr Książkiewicz, organizator CITY TRAIL.

Biegi CITY TRAIL mają swój początek w 2010 roku. To cykl ogólnopolski, który dotychczas realizowany był w formule Grand Prix – w okresie jesienno-zimowym, w każdym z dziesięciu miast biorących udział w cyklu odbywało się po 6 biegów, co łącznie dawało aż 60 imprez w 6 miesięcy. Pandemia koronawirusa wymusiła na organizatorach istotne zmiany.

Bieganie indywidualne to możliwość sprawdzenia się na trasach CITY TRAIL, które zostaną przez organizatorów oznaczone. Nie będzie wspólnego startu, pomiaru czasu, ani klasyfikacji. – W każdej z naszych lokalizacji, a są to: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław, pojawimy się trzy razy – w grudniu, styczniu i lutym. Harmonogram jest znany od października. Zaczęliśmy 5 grudnia w Warszawie, a w najbliższą niedzielę – 13 grudnia jesteśmy w łódzkim Parku Baden-Powella – wyjaśnia Piotr Książkiewicz. – Trasa będzie oznaczona w godz. 8:00-11:00, a o 11:00 zapraszamy na wspólny trening. Nasze zajęcia są skierowane zarówno do początkujących, jak i zaawansowanych biegaczy.

Co ważne, nad bezpieczeństwem biegaczy będzie czuwał patrol medyczny, a po aktywności będzie można posilić się zdrową przekąską oraz napić izotonika. Udział we wspomnianych wydarzeniach kosztuje 9,90 zł lub 24,90 zł w przypadku zapisów na trzy terminy jednocześnie (opłata jest oddzielna na bieganie po trasie oraz trening).

Sponsorem Tytularnym imprezy jest Nationale-Nederlanden. Biegi odbywają się we współpracy z markami Salomon, Suunto, Sklep Biegacza, Good Food oraz Science In Sport. Łódzka edycja CITY TRAIL jest współorganizowana przez ekipę InesSport.

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Powiązane Posty