Tomasz Osmulski po raz drugi wygrywa Wings for Life World Run w Chorwacji

Wings for Life World Run to coroczny charytatywny bieg, który ma na celu zbieranie funduszy na badania naukowe nad leczeniem urazów rdzenia kręgowego. Bieg nie ma klasycznej linii mety, a finiszem jest samochód, który goni uczestników.

Bieg Fabrykanta 2022

Zanim przejdziemy do rywalizacji w Poznaniu, zajrzymy do Zadaru gdzie o raz drugi z rzędu triumfował Tomasz Osmulski! W tym roku popularny „Osmo” w Chorwacji nabiegał 50,3 km! Przypomnijmy, że w kwietniu Tomek zadebiutował w maratonie, uzyskując w debiucie czas 2:28:38. W Chorwacji pobiegła również dobrze znana z łódzkich biegów Anna Ławrenin, która została dogoniona przez metę na 32km.

W Polsce impreza cieszy się ogromną popularnością. Wystarczy wspomnieć, że 8 tys. pakietów przygotowanych przez organizatorów sprzedano w ciągu dwóch godzin. Całkowity dochód z opłaty startowej wynoszącej w tym roku 120 złotych, przeznaczony zostanie na rozwój badań nad uszkodzonym rdzeniem kręgowym.

W Polsce od kilku lat zawodników ściga jadący samochodem Adam Małysz i ruszający pół godziny po strzale startera. My znów możemy być bardzo dumni. Kasia Szkoda z Poznania wygrała zawody Wings for Life World Run, pokonując dystans 55,07 km, co jest najlepszym wynikiem na świecie w tym roku. Świetnie spisała się też zwyciężczyni z 2017 i 2020 roku – Dominika Stelmach, która tym razem pobiegła w Gruzji. Wynik 49 km pozwolił jej zająć trzecie miejsce w ujęciu globalnym. Natomiast z rezultatem niewiele gorszym – 48,7 km, na czwartym miejscu uplasowała się Patrycja Talar, uczestnicząca w imprezie w Szwajcarii. Kasia Szkoda niedawno startowała w Półmaratonie Poznańskim, osiągając wynik 1:17:48, zajmując ósme miejsce.

Bardzo ciekawa rywalizacja była wśród panów, ponieważ w polskiej edycji wystartowało kilku naprawdę dobrych zawodników. Ostatecznie Dariusz Nożyński zajął drugie miejsce na świecie, pokonując dystans 68,3 km. Do zwycięstwa zabrakło 700 metrów. Natomiast Błażej Brzeziński osiągnął wynik 63,1 km, co pozwoliło mu zająć czwarte miejsce w klasyfikacji światowej, piąte miejsce wywalczył Wojciech Kopeć z rezultatem 62,15 km. Tym razem Polacy musieli uznać wyższość Japończyka Jo Fukuda, który przebiegł najdłuższy dystans w tym roku – 69 km.