Sztafetowy Maraton Szakala

Klub Sportowy „Szakale Bałut” zaprasza całą biegową brać na kolejną – jedenastą już – edycję Sztafetowego Maratonu Szakala, która odbędzie się 24 czerwca 2023 r. o godz. 10:30. Spotykamy się jak co roku w naszym pięknym Arturówku (okolice stawów przy ul. Skrzydlatej).

Sztafetowy Maraton Szakala jest jedynym rozgrywanym biegiem sztafetowym na terenie Łodzi na dystansie maratonu. Drużyny składają się z 7 zawodników, w tym co najmniej dwóch kobiet. Zawody rozgrywane są systemem 7x6x1000m. Oznacza to, że sztafety pokonują kolejno pętle, a po jej ukończeniu przez każdego z zawodników pokonują ją ponownie w tej samej kolejności – i tak sześciokrotnie. Wakacyjny maraton organizowany przez Klub okazał się bardzo fajną formą rywalizacji, zabawy i integracji środowiska biegowego. Atutem imprezy jest atmosfera jaka tworzy się podczas rywalizacji 7 osobowych drużyn.

Każda edycja gromadzi na starcie kilkuset biegaczy z regionu jak i bardziej oddalonych części Polski. W tym roku po raz kolejny przy okazji imprezy zorganizowane zostaną sztafetowe Mistrzostwa Służb Mundurowych Województwa Łódzkiego.

Jest o co powalczyć – poza ogromną dawką endorfin, 6 najlepszych drużyn otrzyma okazałe puchary, a każda ze sztafet, która tego dnia weźmie udział biegu, dostanie pamiątkowy dyplom. Drużyny otrzymają także słodki pakiet startowy, więc sił na pewno nikomu nie zabraknie 🙂

Tradycją już jest, iż po biegu Szakale zapraszają wszystkich do iście rodzinnego zdjęcia biegowego! Nie może Was tam zabraknąć! 🙂 Widzimy się na trasie! Zapisy startują 11 maja o godzinie 20:00, formularz dostępny będzie na stronie www.zapisy.inessport.pl zapraszamy! Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.szakalebalut.pl

Zdjęcia: Foty Beaty – Beata Oleksiewicz

Ze sportowymi pozdrowieniami,
Szakale Bałut Łódź

Powiązane Posty