Klubowe Mistrzostwa Polski w biegu na orientację

Na terenie dawnej twierdzy w Nysie oraz w Głuchołazach odbywały się Klubowe Mistrzostwa Polski w biegu na orientację, w których zawodnicy UKS Orientuś Łódź potwierdzili przynależność do ścisłej, krajowej czołówki w orientacji sportowej. Po biegach: sprinterskim, klasycznym i sztafetowym łódzki klub plasuje się na drugim miejscu w gronie blisko 50 startujących ekip ustępując jedynie biegaczom z WKS Śląsk Wrocław.

Na 580-punktowy dorobek UKS Orientuś złożyły się w dużym stopniu zwycięstwa w biegach sztafetowych zarówno seniorek jak i seniorów. Panie biegnące w składzie: Zuzanna Gielec, Wiktoria Doreń, i Rita Maramarosi wyprzedziły rywalki o 3,5 minuty, panowie zaś ( Piotr Paszyński, Piotr Rzeńca, Stanisław Pachnik ) o blisko minutę. Cenne zwycięstwa dające spore zdobycze punktowe zawodnicy UKS Orientuś odnieśli także w biegach indywidualnych. Na bardzo wymagającym technicznie terenie XIX-wiecznego fortu Nysa II gdzie rozegrano sprint najlepsi okazali się: Stanisław Pachnik (M20) oraz Antoni Trzeciak ( M16), srebro wywalczył zaś Piotr Rzeńca (M21), a brąz jego brat Tomasz w M16. Podczas biegu klasycznego na górzystym terenie w Głuchołazach najlepsi okazali się: Rita Maramarosi ( K18), Tomasz Rzeńca i ponownie Stanisław Pachnik. Medalowy dorobek w klasyku uzupełnili: Alicja Ewiak-Paszyńska (K35), a także Ignacy Słomczyński (M20) oraz Antoni Trzeciak.

SONY DSC

W sztafetach z medali cieszyli się nie tylko seniorzy. Miejsca na podium wywalczyli bowiem także juniorzy. Emocjonującą rywalizację na drugich miejscach ukończyły dziewczęta w K18: Marta Wojczyk, Julia Gielec i Narta Komorowska oraz chłopcy w M16 biegnący w składzie: Antoni Trzeciak, Franciszek Trepczyński, Tomasz Rzeńca. W zawodach startowały również inne kluby naszego województwa.

W czołówce klasyfikacji punktowej bo na 6. miejscu po I rundzie jest Azymut Pabianice, na 32. MKS Metalowiec Łódź, na 33. UKS Grom Sokolniki, a na 41 pozycji znajduje się UKS GOK Galewice. O tytule klubowego mistrza Polski zdecyduje druga runda mistrzostw na którą składać się będą: nocny sprint, bieg średniodystansowy oraz sztafeta pokoleń. Zawody rozegrane zostaną we wrześniu na Podkarpaciu.

Wcześniej bo już 18 maja, UKS Orientuś Łódź organizuje pierwszy etap cyklu Łódź Park Tour, a 20 maja we współpracy z Centrum Zajęć Pozaszkolnym nr 1, Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Biegu na Orientację. W zawodach, które rozegrane zostaną w Lesie Łagiewnickim można będzie wystartować także w kategoriach: rodzinnej z dziećmi oraz turystycznej.

Powiązane Posty