Rybakówka Cup – wyścigi psich zaprzęgów już w ten weekend!

To już w ten weekend! Klub Sportowy Alaska oraz ośrodek Święty Spokój zapraszają na międzynarodowe zawody Rybakówka Cup – wyścigi psich zaprzęgów. Najlepsi zawodnicy, najszybsze psy, widowiskowe konkurencje! To wszystko odbędzie się w dniach 26 – 27 marca 2022 r w Żerominie.

Na dwa dni tereny wokół ośrodka Święty Spokój w Żerominie staną się stolicą psich zaprzęgów. Swój udział zapowiedzieli zawodnicy z trzech krajów, rywalizacja rozegra się zarówno w najszybszych klasach z jednym psem (canicross – bieg z psem, bikejoring – rower z psem, scooter – hulajnoga z psem), ale też w najbardziej widowiskowych klasach wielopsich zaprzęgów (do 8 psów w zaprzęgu). Na listach startowych znajdują się utytułowani zawodnicy – medaliści mistrzostw świata i Europy, ale również amatorzy. Dla wielu z nich będzie to początek przygody z dyscyplinami psich zaprzęgów.

Na malowniczej trasie w Żerominie będzie można podziwiać zarówno zaprzęgowe psy ras północnych, jak i najszybsze psy specjalnie przystosowane do tego typu zawodów – wyścigowe eurodogi – mówi Małgorzata Krzemińska Prezes KS Alaska, dodając – zapraszamy do kibicowania, należy jednak pamiętać, że ze względów bezpieczeństwa kibicujemy bez swoich psów.
Organizatorem zawodów Rybakówka Cup – wyścigi psich zaprzęgów jest Klub Sportowy Alaska oraz ośrodek Święty Spokój we współpracy z Gminą Tuszyn, Powiatem Łódzkim Wschodnim, Lasami Państwowymi – Nadleśnictwo Kolumna oraz Polskim Związkiem Sportów Psich Zaprzęgów. Szczegółowe informacje o zawodach dostępne są na stronie www.alaska.org.pl

Program zawodów:

Piątek – 25.03

16:00 – otwarcie stake out

18:00 – otwarcie biura zawodów

20:30 – zamknięcie biura zawodów

Sobota – 26.03

8:00 – otwarcie biura zawodów

8:00 – odprawa weterynaryjna

9:30 – zamknięcie biura zawodów

09:30 – uroczyste otwarcie zawodów – odprawa dla zawodników

09:30 – koniec odprawy weterynaryjnej

10:00 – pierwszy start

14:00 – zakończenie imprezy

Niedziela – 27.03

9:00 – pierwszy start

14:00 – dekoracja zwycięzców

14:30 – zakończenie imprezy

Powiązane Posty