Koniec sezonu Łódzkich Biegów Górskich

Krzysztof Lewandowski: W Lesie Łagiewnickim odbył się ostatni z pięciu etapów Łódzkich Biegów Górskich, zawodów organizowanych przez UKS Orientuś Łódź przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego oraz Urzędu Miasta Łodzi. Biegi górskie cieszą się dużym zainteresowaniem w cyklu trwającym od listopada do marca wystartowało blisko 1,5 tysiąca amatorów biegania i wyczynowych biegaczy z regionu łódzkiego ale także zawodników z Mazowsza, Wielkopolski, Dolnego Śląska oraz Małopolski.

Uczestnicy mieli do wyboru dwie trasy: krótszą, licząca 6,6 km z przewyższeniem 140 m i 10,5 km na której podbiegi miały aż 220 m. Do klasyfikacji generalnej imprezy zawodnikom zaliczały się cztery najlepsze wyniki, a organizatorzy przyznawali dodatkowe nagrody za pobicie rekordów tras.

Wśród kobiet na dłuższym dystansie triumfowała zawodniczka UKS Orientuś Dominika Wiecha, najlepsza we wszystkich swoich czterech startach, w których systematycznie poprawiała najlepszy czas na tym dystansie. Dominika wyprzedziła Agnieszkę Sychniak (AkademiaBiegacza.pl) i Edytę Tworożyńską ( Reebok Run Crew ), które do ostatniego biegu zaciekle rywalizowały o drugie miejsce.

Wśród panów najlepszy okazał się Tomasz Kunikowski (1 Batalion Kawalerii Powietrznej) przed Marcinem Stobieckim z Aleksandrowa Łódzkiego i Sewerynem Dudą z Głowna. Premię finansową za rekord trasy otrzymał zawodnik WKS Grunwald Poznań Michał Olejnik, zwycięzca przedostatniego z biegów.

Na krótszym dystansie pierwsze miejsce zajęła Agata Pskit przed Katarzyną Wolską (obie Olej Running Team) i Zuzanną Gielec (UKS Orientuś). Rekordzistką trasy została najszybsza w lutym Agata Olejnik. Zwycięzcą wśród panów na 6,6 km został Michał Witkowski (Time4S) przed Pawłem Kopaczewskim z Łodzi i Łukaszem Wieteckim z Poznania. Na krótszej trasie rywalizowali także juniorzy. Najszybsi okazali się młodzi biegacze Orientusia: Antonina Bartczak i Janek Ciupa.

Spośród 37 uczestników biegu z psem rywalizację zwycięsko zakończył Tomasz Bińczyk z Lilly. Już 20 listopada rusza kolejny cykl Łódzkich Biegów Górskich na który wszystkich sympatyków wymagających tras biegowych zaprasza UKS Orientuś i wspierające imprezę: Stacja Nowa Gdynia i Ancymondo Figlostrefa.

Powiązane Posty