Dominika z medalem Akademickich Mistrzostw Polski w biegach przełajowych!

Krzysztof Lewandowski: Dominika Wiecha, zawodniczka UKS Orientuś Łódź zdobyła srebrny medal podczas Akademickich Mistrzostw Polski w biegach przełajowych!

Reprezentując macierzystą uczelnię jaką jest Uniwersytet Łódzki, Dominika zajęła drugie miejsce w biegu na 6 km, rozegranym na malowniczej, ale trudnej trasie nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie. Jest to największy do tej pory ogólnopolski sukces tej biegaczki, która w ostatnich miesiącach wygrała w Łodzi: Bieg Fabrykanta, Półmaraton Szakala, Bieg Trzech Króli oraz cykl Łódź City Trail.

W Lublinie z medali w klasyfikacji uczelni technicznych cieszyli się też studenci Politechniki Łódzkiej. Anna Ławrenin stanęła na trzecim stopniu podium na krótszym dystansie czyli 3 km. Także na trzecim miejscu została sklasyfikowana sztafeta studentów PŁ.

W rywalizacji Panów na dystansie 9 km triumfował Patryk Stypułkowski reprezentujący na co dzień klub MKS Tomaszów Mazowiecki!

W mistrzostwach wystartowało blisko 600 studentów z ponad 70 uczelni w tym reprezentanci Polski w lekkoatletyce.