Wolontariat Sportowy – Łódź i okolice

Mateusz Fijałkowski: Zapraszam Was do dołączenia do grupy „Wolontariat Sportowy – Łódź i okolice”. Jej celem jest stworzenie wspólnej przestrzeni dla organizatorów imprez sportowych i osób chętnych przeżyć fajną przygodę, jaką jest wolontariat.

Sam przechodziłem prawie wszystkie funkcje na zawodach, od uczestnika po współorganizatora, oczywiście po drodze zaliczające sporo wolontariatów. Wielu zawodników biorących udział w imprezie sportowej nie zdaje sobie sprawy, jak ważną grupę stanowią wolontariusze. Nieodpłatnie pracują na sukces zawodów, czyli na satysfakcję samych uczestników. Mamy z nimi do czynienia kiedy odbieramy pakiet startowy, otrzymujemy od nich wodę na trasie i dostajemy od nich medal na mecie.

A jak to wygląda od strony zaplecza? Często można poczuć się jak VIP, ponieważ poruszamy się w strefach na zawodach niedostępnych dla wszystkich. Przy większych imprezach możemy spotkać znane osoby i zbić z nimi piątkę 😊 Oczywiście niekiedy wiąże się to z ciężką pracą, ale nie żałuję uczestnictwa w żadnym z wolontariatów, nawet po 14 godzinnym dniu pracy przy imprezie. Zawsze spotyka się otwartych, chętnych i uśmiechniętych ludzi do pomocy. Dlatego grupa umożliwi WSZYSTKIM na udział w zawodach w trochę innej funkcji. Jak tylko raz spróbujecie, to zapewniam, że na jednym wolontariacie się nie skończy 😉

Dołączcie do grupy i bądźcie na bieżąco – https://www.facebook.com/groups/380449330513916

Powiązane Posty