Znakomite warunki do biegania podczas drugiej odsłony CITY TRAIL

Taka jesień zdecydowanie zachęca do aktywnego spędzania czasu! Słońce, przyjemna temperatura i piękne, jesienne barwy – tak wyglądał niedzielny (5 listopada) bieg CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Łodzi. W zawodach wzięło udział 438 dorosłych i niemal 170 dzieci. Zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie odniósł najlepszy biegacz poprzedniej edycji – Wojciech Sowik. Wśród pań triumfowała Magdalena Pierzchała.

Najszybszy w dzisiejszym biegu – Wojciech Sowik uzyskał czas 15:36. – Po tylu biegach na tej trasie, dopiero dzisiaj poczułem, że jest ona naprawdę ciężka. Do niemal 3 km bieg prowadził Adam Włodarczyk, któremu bardzo dziękuję za pomoc w utrzymaniu mocnego tempa. Kiedy wyszedłem na prowadzenie biegło mi się coraz ciężej – relacjonował po zawodach zwycięzca. – Aktualnie przygotowuję się do mistrzostw Polski w biegach przełajowych, więc starty w CITY TRAIL to idealna forma treningu – dodał. 

Drugą lokatę wywalczył Adam Włodarczyk (15:45), a trzeci na mecie zameldował się Tomasz Osmulski (16:09). – Dzisiejszym startem wracam po dłuższej przerwie na biegowe trasy. Cieszę się że na zawodach CITY TRAIL w Łodzi startuje coraz więcej biegaczy i jest coraz ciekawsza rywalizacja. Dziś sił wystarczyło mi tylko na pierwszy kilometr z młodszymi kolegami, ale w grudniu już tak łatwo skóry nie sprzedam – podkreślił po biegu Tomek.

Triumf w kategorii pań odniosła Magdalena Pierzchała (19:38). Drugie miejsce zajęła Marta Bukowska (20:56), a trzecie – Dominika Wiecha (20:57).

Wielu startujących w cyklu zawodników nie miało wcześniej do czynienia z biegami przełajowymi i to właśnie CITY TRAIL przekonuje ich do wybierania tego typu imprez. – To moje pierwsze zawody od wakacji, po zakończeniu przygody z startami na bieżni cały czas staram się być aktywna – mówiła na mecie jedna z uczestniczek zawodów – Agata Pskit. – Po dzisiejszych zawodach złapałam „bakcyla” na dalsze starty w przełajowych „piątkach”.

Najbliższe zawody CITY TRAIL w Parku Baden-Powella w Łodzi odbędą się 10 grudnia. Cykl potrwa do 11 marca 2018. Warto dodać, że zawody w Łodzi są częścią ogólnopolskiej serii – w cyklu uczestniczą także: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Lublin, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Informacje o imprezie oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Lokalnym współorganizatorem cyklu w Łodzi jest firma inesSport.

Powiązane Posty