Rybakówka Cup już w ten weekend! Najszybsze zaprzęgi w Polsce przyjadą do Gminy Tuszyn!

Po raz drugi w najbliższy weekend Klub Sportowy Alaska oraz ośrodek Święty Spokój zapraszają na międzynarodowe zawody Rybakówka Cup – wyścigi psich zaprzęgów. Najlepsi zawodnicy, najszybsze psy, widowiskowe konkurencje! To wszystko odbędzie się w dniach 25 – 26 marca 2023 r w Żerominie.

Na dwa dni tereny wokół ośrodka Święty Spokój oraz Nadleśnictwa Kolumna w Żerominie staną się areną zmagań psich zaprzęgów. Na liście startowej jest ponad 100 zawodników z trzech krajów. Rywalizacja rozegra się zarówno w najszybszych klasach z jednym psem (canicross – bieg z psem, bikejoring – rower z psem, scooter – hulajnoga z psem), ale też w najbardziej widowiskowych klasach wielopsich zaprzęgów (do 8 psów w zaprzęgu). Na listach startowych znajdują się utytułowani zawodnicy – w tym mistrzowie świata i Europy, ale również amatorzy, którzy rozpoczynają przygodę z psimi zaprzęgami.

Cieszymy się, że pierwsza edycja zawodów została bardzo dobrze przyjęta przez uczestników i spotykamy się już w weekend po raz drugi w „Rybakówce” na wyścigach pisiach zaprzęgów – mówi Małgorzata Krzemińska Prezes KS Alaska, dodając – zapraszamy do kibicowania, należy jednak pamiętać, że ze względów bezpieczeństwa kibicujemy bez swoich psów.

Organizatorem zawodów Rybakówka Cup – wyścigi psich zaprzęgów jest Klub Sportowy Alaska, ośrodek Święty Spokój oraz Fundacja Triathlon Stryków. Impreza odbywa się przy współpracy z Gminą Tuszyn, Powiatem Łódzkim Wschodnim, Województwem Łódzkim, Lasami Państwowymi – Nadleśnictwo Kolumna oraz Polskim Związkiem Sportów Psich Zaprzęgów. Szczegółowe informacje o zawodach dostępne są na stronie www.alaska.org.pl

Program zawodów:

Sobota – 25.03

08:00 – otwarcie biura zawodów

08:00 – odprawa weterynaryjna

09:30 – zamknięcie biura zawodów

09:30 – uroczyste otwarcie zawodów – odprawa dla zawodników

09:30 – koniec odprawy weterynaryjnej

10:00 – pierwszy start

14:00 – zakończenie imprezy

Niedziela – 26.03

09:00 – pierwszy start

14:00 – dekoracja zwycięzców

14:30 – zakończenie imprezy

Powiązane Posty