Finałowe rozstrzygnięcia Łódzkich Biegów Górskich

Ekipa organizatorów z UKS Orientuś Łódź nie zwalnia tempa. W miniony czwartek zakończyła się kolejna edycja cyklu Łódź Park Tour, a w najbliższą niedzielę, 19 marca rozegrany zostanie finałowy bieg Łódzkich Biegów Górskich!

Jak zwykle do wyboru są dwa dystanse: 6,6km oraz 10,5km. Jedną pętlę po Modrzewiu pokonają także zawodnicy rywalizujący w kategorii DOG.

Niedzielne zmagania zapowiadają się bardzo ciekawie, jako że wielu biegaczy musi ukończyć finałowy bieg, aby zostać sklasyfikowanym (do klasyfikacji generalnej liczą się 4 z 5 startów). Ostateczne rozstrzygnięcia pozostają więc w większość kwestią otwartą i wiele może się jeszcze zmienić.

Na dłuższym dystansie największą szansę na końcowy triumf ma Dominika Wiecha z Orientusia, która odniosła do tej pory trzy zwycięstwa. O miejsce w pierwszej trójce walczyć będą jednak także Edyta Tworożyńska, Weronika Fortuniak i Agata Matejczuk.

Wśród panów startujących na 10,5km pewny zwycięstwa jest już Tomasz Kunikowski, który wygrał każdy z dotychczasowych biegów. Kto stanie na pozostałych miejscach na podium? Największe szanse na to mają Maurycy Oleksiewicz, Ignacy Słomczyński oraz Konrad Wolski – żaden z nich z pewnością nie  odpuści na finałowym podbiegu!

Wśród pań ścigających się na dystansie jednej pętli końcowe zwycięstwo zapewniła sobie już w lutym prezentująca równą formę na przestrzeni całego cyklu Katarzyna Wolska. O miejsce w pierwszej trójce walczyć będą natomiast z pewnością Anna Kociak, Anna Stasiak oraz Marta Langer.

Na dystansie 6,6km triumfatorem cyklu już miesiąc temu został bezkonkurencyjny w tej edycji Michał Witkowski. Walka o pozostałe nagradzane miejsca będzie jednak zacięta, a wezmą w niej udział m.in. Paweł Kopaczewski, Tomasz Prykowski i Kamil Ogłoza. Czy o końcowej klasyfikacji zadecyduje sprinterski finisz? Przekonamy się już w niedzielę!

O tytuł najlepszych juniorów cyklu ŁBG walczyć będą zawodnicy Orientusia i Azymutu Pabianice: Tomasz Rzeńca, Antoni Trzeciak, Dominik Łubisz a wśród dziewcząt: Antonina Bartczak, Kaja Młynarczyk i Marika Kozuń.

O tytuł najlepszego „tandemu” walczyć będą z kolei Maciej Łukomski z Parbatem oraz Tomasz Sienicki startujący ze swym czworonożnym przyjacielem Apgarem. Za ich plecami z pewnością rozegra się jednak niemniej emocjonująca walka o czekające na mecie upominki: vouchery od HajdiArt – Akcesoria dla zwierząt.

Organizator przewiduje atrakcyjne nagrody dla najlepszych w wysokości 1000, 750 i 500 za zajęcie poszczególnych miejsc na podium. Wciąż do zdobycia są także finansowe premie za pobicie rekordu trasy na poszczególnych dystansach.

Na listach startowych znajduje się na ten moment ok 400 osób. Chętnych do spróbowania swych sił na modrzewiowych podbiegach organizator zaprasza jednak do zapisów także w dniu zawodów.

Więcej szczegółów na stronie internetowej biegu gorywlodzi.pl lub profilu Łódzkie Biegi Górskie na Facebooku.
Zdjęcia: Zabiegany Fotografik – Konrad Ciężki/Łódzkie Biegi Górskie

Powiązane Posty