Szybkie bieganie w Kleszczowie

W sobotę 28 maja 2022 roku, odbyła się dziewiąta edycja najszybszej piątki w Polsce – „9. Bieg Kleszczów na 5„. Zawody ukończyło prawie dwustu zawodników. Zwycięzca Sylwester Lepiarz uzyskał świetny wynik 14:56. Wśród pań najszybsza była Sabina Jarząbek, która wygrała z rezultatem 16:30. Przełamała w ten sposób serię trzech zwycięstw, wywalczonych w poprzednich latach przez Monikę Kaczmarek. Tym razem Monika ukończyła bieg na drugiej pozycji uzyskując czas 16:47. Trzecia była Karolina Pilarska z wynikiem 18:16.

Wśród mężczyzn walkę o drugie i trzecie miejsce stoczyli Patryk Stypułkowski (15:05) i Aleksander Dragan (15:13).

Meta tradycyjnie usytuowana była na Stadionie LKS „Omega” Kleszczów. Ostatni odcinek trasy zawodnicy pokonywali na stadionowej bieżni.

Tak zmiennej pogody jak w sobotę, kleszczowskie imprezy biegowe nie pamiętają. Ostre słońce, na przemian z potężnymi zrywami wiatru i mocnym zachmurzeniem. Nie zabrakło też ulewy tuż przed startem i na zakończenie dekoracji. Na pewno ta edycja na długo zostanie w pamięci! 🙂

Przed biegiem głównym odbyła się cała seria biegów dla dzieci i młodzieży. Tutaj też emocji nie brakowało!

Organizatorem biegu Kleszczów na 5 są LKS Omega Kleszczów, Soplpark Kleszczów, Fundacja Rozwoju Gminy Kleszczów, a partnerami Gmina Kleszczów oraz EKO, a wykonawcą firma inesSport. Szczegółowe informacje o zawodach dostępne są na stronie www.kleszczowna5.pl oraz na profilu imprezy na Facebook’u.

Zdjęcia: galeria autorstwa maratonczyk.pl