Dziewiąty Ultra Kamieńsk już w niedzielę!

Dziewiąta edycja Ultra Kamieńsk odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 30 lipca! W programie imprezy znalazły się trzy dystanse 10 km, 25 km oraz 50 km. Trasy wytyczone zostały na Górze Kamieńsk, czyli najwyższym wzniesieniu w centralnej Polsce, zwałowisku zewnętrznym Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów, które powstało z tego, co przykrywało pokłady węgla brunatnego.

Górska Dyszka

Po raz pierwszy Górska Dyszka wystartuje tego samego dnia co pozostałe dwa dystanse. To propozycja dla biegaczy, którzy chcą spróbować swoich sił na dystansie 10 km na najwyższej górze w centralnej Polsce. To również dobry sprawdzian formy przed kolejnymi startami. Suma przewyższeń na trasie ok. 10 km wynosi +/- 450 m.

Półmaraton z hakiem i Ultra Kamieńsk

Dwa koronne dystanse, które rozgrywane są od samego początku imprezy to 25 km +/- 700 m i dla 50 km +/-1300 m. Zaraz po starcie do pokonania będzie podbieg pod stok narciarski, który co roku jest jednym z najbardziej widowiskowych odcinków na trasie.

Atrakcje nie tylko dla startujących

Zabierz kibiców na Ultra Kamieńsk. Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji Góra Kamieńsk latem na odwiedzających, oprócz widokowych przejażdżek koleją linową, czeka 620-metrowy grawitacyjny tor saneczkowy, którego urozmaiconą trasę można pokonać z prędkością 40 km/godz. Dla młodszych miłośników aktywnego spędzania czasu jest mini park rozrywki, a w nim m.in. 6-stanowiskowa trampolina i dmuchana zjeżdżalnia. Atrakcją ośrodka jest także tor tubingowy, czyli zjazd pontonem po specjalnej 150-metrowej macie. Do rampy startowej toru można dostać się wjeżdżając usytuowanym równolegle przenośnikiem taśmowym, który jest jednym z najdłuższych tego typu w Polsce.

Partner Ultra Kamieńsk

MTB Kamieńsk

Po raz trzeci, w sobotę, a więc w przeddzień głównej imprezy, do rywalizacji przystąpią miłośnicy rowerów górskich. Do pokonania będą dwie trasy – 25 km i 50 km z sumą przewyższeń odpowiednio +/- 450 m i +/- 900 m. Start w wyścigu MTB Kamieńsk to możliwość sprawdzenia się na górskich trasach w centrum Polski. Na trasie nie zabraknie podjazdów, zjazdów, będą odcinki piaszczyste, ale również asfaltowe i szutrowe. W wyścigu wystartuje ok. 150 zawodników. W dniu zawodów będzie jeszcze możliwość zapisania się na któryś z tych dwóch dystansów. W związku z organizacją wyścigu w godzinach 10:00 – 15:00 wyłączona z ruchu zostanie droga wewnętrzna prowadząca na punkt widokowy.

Organizatorem 9. Ultra Kamieńsk jest Stowarzyszenie Bądź Aktywny, a współorganizatorem Ośrodek Sportu i Rekreacji Góra Kamieńsk. Wydarzenie odbywa się przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Lasów Państwowych oraz PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, która jest Mecenasem Bełchatowskiego Sportu. Patronat nad wydarzeniem objęli Burmistrz Gminy Kamieńsk oraz Nadleśnictwo Bełchatów. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.ultrakamiensk.pl

Program zawodów

Niedziela: 30 lipca

8:00 – otwarcie biura zawodów

9:30 – zamknięcie biura zawodów 25 km i 50 km

9:45 – odprawa techniczna

10:00 – start Ultra Kamieńsk i Półmaraton z hakiem

10:30 – zamknięcie biura zawodów 10 km

11:00 – start Górskiej Dyszki

12:00 – dekoracja zwycięzców Półmaratonu z hakiem i Górskiej Dyszki*

14:00 – dekoracja zwycięzców Ultra Kamieńsk*

17:00 – zakończenie imprezy

* dekoracje odbywać się będą ok. 15 minut po ukończeniu danego dystansu przez 3 najlepszych zawodników i zawodniczek.

Powiązane Posty