UltraPark Weekend startuje już w piątek!

Niespełna tydzień pozostał do UltraPark Weekend – jedynej w swego rodzaju imprezy biegowej w naszym województwie, która odbędzie się w Pabianicach. W biegowym festiwalu wystartuje kilkunastu medalistów Mistrzostw Polski, Europy i Świata ! Impreza odbywa się pod patronatem PZLA!

Atmosfera tego miejsca przyciąga – twierdzą biegacze. Alejka wijąca się w szpalerze drzew, nocna cisza i idealna, równa trasa. Nic dziwnego, że choć pozostał zaledwie tydzień postanowili odbyć ostatni przed zawodami trening właśnie na pętli wokół parku. 

Piątkowy wieczór zaczął się odprawą organizatorów. To najważniejsza cześć przygotowań – mówi Piotr Kardas dyrektor sportowy imprezy. Omówiliśmy szczegóły zabezpieczenia, odwzorowaliśmy w terenie rozmieszczenie infrastruktury. Przywiązujemy bardzo dużą wagę do bezpieczeństwa uczestników. 

Tego dnia mogliśmy również zobaczyć krążek, który będzie można zdobyć podczas zawodów UltraPark.

Po zmroku odbył się wspaniały klimatyczny trening, któremu przewodziła Milena Grabska Grzegorczyk , medalista mistrzostw Europy i Świata i Bartosz Grzegorczyk z teamu biegowego Długa ścieżka.  

Choć dzień chylił się do snu to Park Wolności ożył tego wieczoru taktem miarowo znikających pod stopami biegaczy kilometrów, tak jak będzie to za tydzień.

UltraPark Weekend i Klub Sportowy O co biega zapraszają w dn. 7-9 czerwca do Pabianic. 

 

Powiązane Posty