DOZ Maraton Łódź – wystartowały zapisy

12. edycja DOZ Maraton Łódź zapowiada się niezwykle atrakcyjnie! Mistrzostwa Polski, walka o olimpijskie paszporty i bieg po nieco zmienionej, szybkiej i ciekawej trasie. To tylko część atrakcji, jaka czeka na uczestników maratonu w 2024 r. Zapisy już wystartowały!

DOZ Maraton Łódź to impreza, która w 2024 r. będzie szczególnie atrakcyjna tak z organizacyjnego, jak i sportowego punktu widzenia. Przede wszystkim Łódź będzie gościć uczestników Mistrzostw Polski w maratonie zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn.

– Bardzo zależy nam na tym, aby podnieść prestiż Mistrzostw Polski i żeby walka o medale w championacie naszego kraju była atrakcyjna dla zawodników pod względem wysokości premii finansowych, w związku z tym nagrody pieniężne będą przyznawane tylko w tej kategorii. Dodatkową premią dla Mistrza Polski zarówno w kategorii kobiet i mężczyzn, będą bonusy za poprawienie rekordów imprezy a te są dość mocno wyśrubowane – zwłaszcza wśród kobiet, bo przecież w 2013 r. Karolina Jarzyńska pobiegła u nas 2:26:45, czyli niewiele wolniej niż poprzedni rekord Polski. U mężczyzn, by pobić rekord imprezy trzeba będzie pobiec poniżej 2 godzin i 10 minut – Jacek Chmiel Dyrektor DOZ Maraton Łódź

Rywalizacja na trasie maratonu oraz w ramach biegu na 10 kilometrów zostanie rozegrana w niedzielę 7 kwietnia 2024 r, dzień przed maratonem odbędą się biegi dzieci i młodzieży. Biuro zawodów jak i targi EXPO będą otwarte w dniach 5-7 kwietnia a usytuowane będą w Atlas Arenie.

Zapisy na DOZ Maraton Łódź 2024 oraz do konkurencji i biegów towarzyszących dostępne są na stronie internetowej biegu www.lodzmaraton.pl

Powiązane Posty