W ramach DOZ Łódź Maraton odbędą się Mistrzostwa Polski w maratonie!

Przyszłoroczna edycja DOZ Maratonu Łódź będzie wyjątkowa. Polski Związek Lekkiej Atletyki przyznał Łodzi organizację 44. Mistrzostw Polski kobiet i 94. Mistrzostwa Polski mężczyzn.

DOZ Maraton Łódź odbędzie się w dniu 7 kwietnia 2024 r. Przedstawiciele PZLA obserwowali ubiegłoroczne zawody i wyrażali się bardzo pozytywnie na temat ich organizacji. Na pewno sprawne przeprowadzenie łódzkiej imprezy miało duży wpływ na przyznanie miastu krajowego championatu. Dodajmy, że oprócz walki o tytuł mistrza naszego kraju, zawodnicy będą walczyć o minima olimpijskie na królewskim dystansie i tym samym o udział w Igrzyskach Olimpijskich – Paryż 2024.

  • Dla nas to duża nobilitacja, że zorganizujemy mistrzostwa w roku olimpijskim. Nasza impreza będzie ważnym punktem w kwalifikacjach maratońskich do igrzysk w Paryżu. Szykujemy zatem szybką i ciekawą trasę, mając nadzieję na mocną obsadę i świetne wyniki. Zadbamy też o to, aby zawodnicy walczący w ramach mistrzostw Polski i o minima olimpijskie byli też docenieni pod względem wysokości nagród finansowych – komentuje Jacek Chmiel, dyrektor łódzkiego biegu maratońskiego.

Wzorem poprzednich lat równolegle do maratonu można będzie rywalizować w innych konkurencjach: Half&Half Maratonie, Sztafetach Ekiden czy na dystansie 10 kilometrów. 6 kwietnia czyli dzień przed startem maratończyków odbędzie się Kids Run.

źródło: maratonypolskie.pl

Powiązane Posty