CITY TRAIL: drugie „rozdanie” już w niedzielę

W niedzielę, 17 grudnia ścieżki łódzkiego Parku Baden-Powella ponownie wypełnią biegacze biorący udział w cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Na liście startowej przełajowej „piątki” jest ponad 420 osób, z kolei do zawodów dziecięco-młodzieżowych zgłoszonych jest 120 uczestników. Zapisy nadal trwają na www.citytrail.pl.

Biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden odbywają się w dziesięciu lokalizacjach: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Sezon 2023/2024 trwa od 30 września 2023 i zakończy się 24 marca 2024. Trasy zawodów są niezmienne – biegacze sprawdzają się na tych samych, 5-kilometrowych pętlach, co pozwoli porównywać czasy. Po zakończeniu sezonu najszybsze biegaczki i najszybsi biegacze w każdej lokalizacji będą nagrodzeni – w klasyfikacji open oraz wiekowych. Wszyscy, którzy ukończą minimum trzy biegi otrzymają pamiątkowe medale. Wisienką na torcie będzie ogólnopolski bieg finałowy – CITY TRAIL Gold, którego termin i lokalizacja będą podane wkrótce.
Trenerzy królowej sportu widzą potencjał w CITY TRAIL
Trasy CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to areny, na których spotykają się biegacze na różnym poziomie zaawansowania. Większość z nich biega rekreacyjnie, dla zdrowia i poprawy samopoczucia, ale są też tacy, którzy sport uprawiają wyczynowo lub zawodowo. Edycja 2023/2024 rozpoczęła się od kilku znakomitych wyników – nic w tym dziwnego, bo w pierwszych tygodniach trwania cyklu na trasach CITY TRAIL pojawiło się wiele czołowych zawodniczek i zawodników. Już w pierwszy weekend sezonu Sebastian Nowicki poprawił dziewięcioletni rekord poznańskiej trasy (aktualnie wynosi on 14:33), a Szymon Belgrau ustanowił rekordowy czas (16:31) na górzystej trasie nad szczecińskim Jeziorem Szmaragdowym (miesiąc później został poprawiony przez Artura Olejarza – 16:04). W kolejnych tygodniach nie brakowało emocji i fantastycznych rezultatów. Na pewno warto podkreślić czas Kamila Herzyka – 14:24 we Wrocławiu oraz Adama Ochnika w Olsztynie (15:49). Nieźle podczas listopadowego biegu w Łodzi zaprezentował się Maksymilian Zawiślak, który zwyciężył z czasem 15:41 (dla przypomnienia: rekord trasy to 15:31). W Warszawie znakomicie pobiegła 19-letnia Katarzyna Napiórkowska, która pod koniec listopada została mistrzynią Polski w biegach przełajowych w kategorii juniorek (na dystansie 5 km). Główne skrzypce jak dotąd grał jednak 20-letni Maciej Megier, który na bydgoskiej trasie ustanowił rekord wszechczasów cyklu – 14:18.

Maksymilian Zawiślak podczas listopadowego biegu CITY TRAIL w Łodzi (fot. Konrad Ciężki)

Biegi juniorskie jako nieodłączny element cyklu
CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to impreza o charakterze rodzinnym. Poza biegiem głównym na dystansie 5 km, przy okazji każdego wydarzenia organizowane są również biegi dla dzieci i młodzieży, na dystansach od 200 m do 1 km. Podczas drugiej serii biegów każdy Uczestnik zawodów CITY TRAIL Junior – otrzyma na mecie upominek od Nationale-Nederlanden – chustę wielofunkcyjną.
Sport to jeden z fundamentów profilaktyki zdrowia, dlatego warto uprawiać go przez cały rok. Grudniowa aura, szczególnie o poranku, może nie zachęcać do aktywności fizycznej, dlatego dla najmłodszych amatorów sportu przygotowaliśmy drobną motywację w postaci chust wielofunkcyjnych. Mogą pełnić funkcję szalika, czapki, czy opaski na głowę. Ten drobny gadżet z pewnością przyda się na jesiennych spacerach lub podczas kolejnego biegu z cyklu CITY TRAIL Junior. Marta Maszewska-Danielewicz, dyrektorka ds. komunikacji marketingowej i marki w Nationale-Nederlanden

Dzieciaki startujące w CITY TRAIL Junior podczas rozgrzewki (fot. Konrad Ciężki)

W drużynie siła
Bieganie to sport indywidualny, ale w CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden można startować również drużynowo. W klasyfikacji zespołów biorą udział 4-osobowe teamy, a w składzie mogą być zarówno kobiety, jak i mężczyźni – biegacze mają tutaj pełną dowolność. Zgłoszenia drużyn kończą się w dniu drugiego biegu sezonu, zatem startujący w Łodzi mają już tylko kilka dni na rejestrację składu.

Zgłoszenia do biegów
Szczegółowe informacje o zawodach oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Co ważne – w cyklu nie ma limitu miejsc, a to oznacza, że rejestracji można dokonać również w dniu każdego biegu. Wiele ciekawostek można znaleźć na profilach CITY TRAIL na Facebooku oraz Instagramie. Organizatorem biegów jest Fundacja Krok do Natury. Współorganizatorem biegów w Łodzi jest firma InesSport. Sponsorem tytularnym imprezy jest Nationale-Nederlanden, Partnerzy cyklu to marki: On, Zmiany Zmiany oraz Sklep Biegacza. Biegi CITY TRAIL Junior są dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. Lokalnie biegi wspierają: Miasto Poznań, Miasto Szczecin, Miasto Bydgoszcz, Miasto Lublin, Urząd Dzielnicy Warszawa-Bielany, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Nadleśnictwo Gdańsk, Nadleśnictwo Żołędowo, Nadleśnictwo Katowice, Nadleśnictwo Świdnik.

Powiązane Posty