Wystartowała kolejna edycja CITY TRAIL w Łodzi

W niedzielę, 5 listopada ścieżki w Parku Baden-Powella wypełniły się biegaczami. Powód? Inauguracja łódzkiej odsłony cyklu biegów przełajowych CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. W biegu głównym wzięły udział 334 osoby. W zawodach dla dzieci i młodzieży pobiegło 164 uczestników. Sezon 2023/2024 rozpoczął się zwycięstwem Maksymiliana Zawiślaka, który pokonał 5-kilometrową trasę w czasie 15:41. Wśród kobiet najszybszą była dzisiaj Amelia Pawelus (z czasem 18:53). Drugi bieg edycji 2023/2024 odbędzie się 17 grudnia.

Dziewiąty sezon w Łodzi
Biegi CITY TRAIL odbywają się w cyklu jesienno-zimowym, w Łodzi – od listopada do marca. W tym okresie biegacze będą mieli okazję sprawdzić się na trasie przełajowej „piątki” pięć razy. Biegi są obecne w łódzkim Parku Baden-Powella od 2014 roku. Niektórzy zawodnicy pamiętają początki cyklu, ale część z nich dołączyła do wydarzenia dopiero w tym roku i co więcej – wielu z nich dopiero rozpoczyna swoją biegową przygodę.
Szybkie bieganie na otwarcie sezonu
Jako pierwszy metę przekroczył zwycięzca edycji 2022/2023 – Maksymilian Zawiślak, który dystans 5 km pokonał w czasie 15:41 – to zaledwie 10 sekund od rekordu trasy. Drugie miejsce zajął Tomasz Kisiel (16:28), a trzeci był Karol Wojtunik (16:51).
Cykl CITY TRAIL bardzo przypadł mi do gustu, ponieważ jest to dla mnie idealne przygotowanie do sezonu przełajowego, który lubię i którego nie pomijam. Pierwszy bieg edycji co roku jest dobrym przetarciem przed przełajowymi mistrzostwami Polski i tak jest tym razem. Mistrzostwa odbędą się 25 listopada, więc termin dzisiejszego biegu idealnie wpisał się w mój plan treningowy. Jestem bardzo zadowolony z tego startu i na pewno pobiegnę jeszcze co najmniej dwa razy w edycji, by ukończyć cykl – Maksymilian Zawiślak

Maksymilian Zawiślak, zwycięzca dzisiejszego biegu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Łodzi

Kobiecą rywalizację wygrała Amelia Pawelus, z rezultatem 18:53. Drugie miejsce zajęła Martyna Karolczuk (19:10), a trzecia była Agata Pskit (19:57).
Startuję w CITY TRAIL od dziecka, początkowo biegałam w zawodach CITY TRAIL Junior, a w biegu głównym to mój drugi sezon. Bardzo podoba mi się trasa, szczególnie podbieg, który pokonujemy dwa razy. Jestem nastawiona na minimum trzy biegi, ale nie ukrywam, że bardzo chciałabym pobiec we wszystkich pięciu, które są zaplanowane na sezon. To jednak zależy od tego, jak poukłada się kalendarz, treningi. Tak czy siak – do zobaczenia! Amelia Pawelus, zwyciężczyni dzisiejszego biegu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Łodzi

​Ogólnopolskie bieganie
Biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden odbywają się w dziesięciu lokalizacjach: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Sezon 2023/2024 to łącznie 50 biegów. Po zakończeniu edycji najszybsze biegaczki i najszybsi biegacze w każdej lokalizacji będą nagrodzeni – w klasyfikacji open oraz wiekowych. Wszyscy, którzy ukończą minimum trzy biegi otrzymają pamiątkowe medale. Wisienką na torcie będzie ogólnopolski bieg finałowy – CITY TRAIL Gold, którego termin i lokalizacja będą podane wkrótce.

CITY TRAIL Junior to biegi na dystansach od 200 m do 1 km (fot. Konrad Ciężki)

Szczegółowe informacje o zawodach oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek można znaleźć na profilach CITY TRAIL na Facebooku oraz Instagramie. Organizatorem biegów jest Fundacja Krok do Natury. Sponsorem tytularnym imprezy jest Nationale-Nederlanden, Partnerzy cyklu to marki: On, Zmiany Zmiany, Sklep Biegacza oraz Fundacja Las Na Zawsze. Lokalnym współorganizatorem biegów jest inesSport.

Powiązane Posty