CITY TRAIL Łódź: rozstrzygnięcia w klasyfikacji generalnej

Dominika Wiecha i Grzegorz Petrusiewicz zostali triumfatorami czwartego biegu i jednocześnie klasyfikacji generalnej CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Łodzi w sezonie 2021/2022. Oboje byli bezkonkurencyjni w trzech biegach. Ostatnie zawody edycji odbędą się 6 marca.

Cykl CITY TRAIL to pięć biegów na dystansie 5 km, które rozgrywane są na przestrzeni jesienno-zimowych miesięcy. Wydarzenie ma charakter ogólnopolski – Łódź jest jedną z dziesięciu lokalizacji uczestniczących w cyklu. W tym roku odbędzie się pierwsze w historii imprezy ogólnopolskie podsumowanie edycji. Jest ono zaplanowane na 9 kwietnia w Bydgoszczy.

Najszybszymi zawodniczkami dzisiejszej rywalizacji w Łodzi były wspomniana już Dominika Wiecha (18:47), Anna Kociak (21:35) oraz Justyna Chudzik-Warzecha (21:40).

– Kilka lat temu, kiedy zaczynałam startować w CITY TRAIL nie śmiałam nawet marzyć, że w przyszłości wygram cykl. Jestem bardzo zadowolona. Dzisiaj zabrakło mi trochę mocnego ścigania w kobiecym gronie. Mimo triumfu, zamierzam wystartować jeszcze raz za miesiąc. Będę już miała absolutny komfort psychiczny, bo nikt nie odbierze mi zwycięstwa. Najbliższym planem docelowym jest półmaraton w Wiązownie, gdzie spróbuję się zbliżyć do rekordu życiowego, który wynosi godzinę i 23 minuty. Natomiast bardzo ekscytuję się biegiem CITY TRAIL Gold, w którym zamierzam wystartować. To doskonała okazja sprawdzić się w konfrontacji z czołowymi, polskimi zawodniczkami – mówiła na mecie Dominika Wiecha.

Wśród mężczyzn zwycięstwo odniósł Grzegorz Petrusiewicz, z czasem 16:57. Drugie miejsce wywalczył Paweł Kopaczewski (17:21), a trzeci był Krzysztof Pietrzyk (17:29).

– Cieszy mnie kolejne zwycięstwo w cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Zazwyczaj staram się bieg kontrolować i śledzić poczynania rywali, ale dzisiaj zależało mi na wypracowaniu przewagi od początku. Przyczyna była prozaiczna – po pierwszym kilometrze rozwiązało mi się sznurowadło i obawiałem się, że w dalszej części dystansu but mi spadnie. Na szczęście nie spadł a nawet wygrałem po raz trzeci. Jestem obecnie w życiowej formie. Wczoraj na hali w Spale ustanowiłem rekord życiowy na 800m – 1:51.12. Jest on nawet lepszy o mojej życiówki ze stadionu. Myślę, że latem będzie stać mnie na szybkie bieganie, może nawet poniżej 1:50. Na razie skupiam się na biegach średnich. Planem docelowym na tą część sezonu są halowe mistrzostwa Polski – zaznaczył po zawodach Grzegorz Petrusiewicz.

Bieg główny ukończyły dzisiaj 244 osoby. W biegach CITY TRAIL Junior wzięło udział 119 uczestników.

Informacje o zawodach, zapisy oraz wyniki znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Warto zaglądać również na profil imprezy na Facebooku, gdzie pojawia się wiele ciekawostek oraz zdjęcia z biegów. Zawody są dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Organizatorem biegów jest Fundacja Krok do Natury. Lokalnym współorganizatorem biegów w Łodzi jest firma InesSport.

Powiązane Posty