8. Ultra Kamieńsk – start zapisów

W dniach 6 – 7 sierpnia 2022 odbędzie się 8. Ultra Kamieńsk. Wzorem ubiegłorocznej edycji organizatorzy przygotowują trzy trasy biegowe o długości 10 km, 25 km oraz 50 km, które wytyczone zostaną na Górze Kamieńsk. Start zapisów do Ultra Kamieńsk zaplanowany jest na 10 lutego na godzinę 20:00, a formularz dostępny będzie na stronie www.ultrakamiensk.pl.

Zapisy do tegorocznej edycji Ultra Kamieńsk startują sporo wcześniej, ale to celowy zabieg. Chcemy dać szansę jak największej liczbie zawodników przygotować się do zmagań na najwyższej górze w centralnej Polsce – mówi Bartłomiej Sobecki, organizator imprezy, dodając – w programie zawodów wzorem ubiegłych lat znajdą się trzy dystanse 10 km, 25 km i 50 km, dzięki czemu każdy bez względu na poziom sportowy będzie mógł spróbować swoich sił w biegu górskim.

Górska Dyszka

Rywalizację na Górze Kamieńsk zainaugurują biegacze, którzy zdecydują się na start w trzeciej odsłonie Górskiej Dyszki. To propozycja dla biegaczy, którzy chcą spróbować swoich sił na dystansie 10 km na najwyższej górze w centralnej Polsce. Suma przewyższeń na 10 km wynosi +/- 410 m. W tegorocznej odsłonie obowiązuje limit 100 zawodników. Start zaplanowany jest na godzinę 18:30 w dniu 6 sierpnia.

Półmaraton z hakiem i Ultra Kamieńska

W niedzielę 7 sierpnia na trasę wyruszą zawodnicy na dwóch najdłuższych dystansach, gdzie suma przewyższeń wynosi odpowiednio dla 25 km +/- 700 m i dla 50 km +/-1300 m. Jako pierwsi zmagania z górą Kamieńsk rozpoczną ultrasi, a później ruszą na nią półmaratończycy. Na trasie nie zabraknie licznych zbiegów i podbiegów, w tym pod stok narciarski oraz na najwyższy punkt góry. W biegach obowiązuje limit uczestników, na 50 km – 50 zawodników, a na 25 km – 150.

Organizatorem 8. Ultra Kamieńsk jest Stowarzyszenie Bądź Aktywny, a współorganizatorem OSIR Góra Kamieńsk. Szczegółowe informacje dotyczące zawodów dostępne są na stronie www.ultrakamiensk.pl. Zachęcamy również do odwiedzin profilu biegu na Facebook’u, gdzie znaleźć można wiele ciekawostek związanych z wydarzeniem

Powiązane Posty