CITY TRAIL w Łodzi po raz czwarty!

Cykl biegów przełajowych CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden 2021/2022 trwa w Łodzi od listopada. Czwarte już zawody z pięciu zaplanowanych na edycję odbędą się w najbliższą niedzielę, 6 lutego. Trasa poprowadzona jest ścieżkami Parku Baden-Powella i liczy 5 km. Zawodom dla dorosłych tradycyjnie będą towarzyszyć biegi CITY TRAL Junior na dystansach od 300 m do 2 km. Rejestracja trwa na www.citytrail.pl.

Cykl CITY TRAIL odbywa się w Łodzi od 2014 roku. Zawody są kierowane do osób na każdym poziomie zaawansowania – również do zupełnie początkujących biegaczy, bowiem organizatorzy nie przewidują limitu czasu na pokonanie 5 km. – Jednym z naszych podstawowych celów jest pokazywanie, że biegać może w zasadzie każdy i że jest to świetna forma spędzania wolnego czasu. Dlatego zachęcamy do wyjścia do lasu i spróbowania swoich sił w naszych zawodach bez względu na wiek, czy kondycję – podkreśla Piotr Książkiewicz, organizator CITY TRAIL. – Oczywiście nasze wydarzenia przyciągają spore grono osób trenujących – także wyczynowo. Dzięki takiej mieszance zawody są niezwykle ciekawe i emocjonujące – dodaje.

Skoro już o „ścigaczach” mowa, w klasyfikacji generalnej jeszcze wiele może się zdarzyć – zarówno w rywalizacji kobiecej, jak i męskiej. W poprzednich biegach wśród kobiet triumfowały Dominika Wiecha oraz Andżelika Niklewicz, a wśród mężczyzn: Grzegorz Petrusiewicz i Maksymilian Zawiślak.

Przypomnijmy, że biegi CITY TRAIL odbywają się w formule grand prix, zatem do ukończenia cyklu i zdobycia pamiątkowego medalu potrzebne są trzy biegi. Zawody odbywają się według stałego harmonogramu – start biegu głównego na 5 km jest o godz. 11:00, od 9:20 rywalizują dzieci i młodzież, a biuro zawodów działa od 8:30.

Rejestracja do zawodów odbywa się na stronie www.citytrail.pl, ale będzie możliwa także w dniu biegu – w biurze zawodów, które będzie zlokalizowane na polanie w okolicy Motodromu w Parku Baden-Powella. Ważna informacja – w czwartej i piątej serii biegów osoby, które jeszcze nie startowały w trwającej edycji mogą skorzystać z promocyjnej opłaty startowej, która wynosi 14,90 zł w przypadku rejestracji elektronicznej oraz 20 zł w dniu zawodów.

Warto zaglądać również na profil imprezy na Facebooku, gdzie pojawia się wiele ciekawostek oraz zdjęcia z biegów. Ostatni bieg sezonu 2021/2022 w Łodzi odbędzie się 6 marca. Z kolei na 9 kwietnia w Bydgoszczy zaplanowano pierwszy, ogólnopolski finał cyklu – CITY TRAIL Gold. Lokalnym współorganizatorem biegów w Łodzi jest firma inesSport. Zawody są dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Powiązane Posty