CITY TRAIL Łódź: pobiegną po raz czwarty

Łódzka odsłona przełajowych biegów CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden odbywa się w Parku Baden-Powella. Łódź jest jedną z dziesięciu lokalizacji, w których obecny jest ten cykl imprez na dystansie 5 km. Czwarta okazja do sprawdzenia się w przełaju już w najbliższą niedzielę, 8 stycznia. Elektroniczne zapisy trwają do końca dnia w środę, 4 stycznia. Rejestracja będzie możliwa również w niedzielnym biurze zawodów.

Zimowo w grudniu, wiosennie w styczniu?
Grudniowe zawody odbyły się w iście zimowej aurze. Biegaczom towarzyszył śnieg i mróz. Tym razem zapowiada się łagodniejsza aura.
Bieganie w terenie – szczególnie w zimie – oznacza gotowość na przeróżne warunki atmosferyczne. Czasami jest błoto, innym razem śnieg, a bywa, że i lód. Mimo wszystko, jesteśmy zdania, że przez całą zimę można aktywnie spędzać czas – najważniejsze to dobre nastawienie, odpowiedni strój i buty. Zachęcamy do tego, by Nowy Rok rozpocząć na biegowo. Nasze zawody są dobrym miejscem na stawianie pierwszych biegowych kroków, ponieważ dystans jest stosunkowo krótki – to 5 km, a dodatkowo nie wprowadzamy limitu czasu na jego pokonanie – Piotr Książkiewicz, organizator CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden

Kto zwycięży w klasyfikacji generalnej?
Cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden odbywa się w formule Grand Prix. Oznacza to, że dopiero po zakończeniu edycji (w marcu) będą znane końcowe rozstrzygnięcia w klasyfikacji generalnej – zarówno OPEN, jak i w kategoriach wiekowych. Do „generalki” liczą się 3 najlepsze biegi (w okresie od października 2022 do marca 2023 odbędzie się 5 imprez – wszystkie na tej samej trasie).
Na łódzkiej trasie dwa razy zwyciężał Maksymilian Zawiślak i to on jest najbliżej wygranej w końcowej klasyfikacji. W rywalizacji kobiet znamy już triumfatorkę edycji 2022/2023 – jest nią najlepszą w każdym z dotychczas rozegranych biegów w Łodzi – Dominika Wiecha.

Zapisy trwają
Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Poza Łodzią biegi CITY TRAIL odbywają się w Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Po zakończeniu edycji we wszystkich miastach odbędzie się ogólnopolskie podsumowanie sezonu – bieg CITY TRAIL Gold, który jest zaplanowany na 1 kwietnia. Organizatorem imprezy jest Fundacja Krok do Natury, a lokalnym współorganizatorem jest inesSport.
Harmonogram wydarzenia:
godz. 8:30 – otwarcie biura zawodów
godz. 9:20 – zbiórka najmłodszych Uczestników biegów Junior – kategorie D0 i D1 (ok. 200 m)
godz. 9:45 – zbiórka Uczestników biegów Junior – kategoria D2 (ok. 400 m)
godz. 10:00 – zbiórka Uczestników biegów Junior – kategoria D3 (ok. 600 m)
godz. 10:15 – zbiórka Uczestników biegów Junior – kategoria D4/D5 (ok. 1 km)
godz. 10:30 – zamknięcie biura zawodów biegu głównego
godz. 11:00 – start biegu głównego na 5 km

Powiązane Posty