CITY TRAIL w Łodzi po raz trzeci

Przełajowe 5 km w Parku Baden-Powella oraz krótsze biegi dla dzieci i młodzieży – tak w wielkim skrócie wyglądają zawody organizowane pod szyldem CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Trzeci bieg z pięciu zaplanowanych na sezon 2022/2023 w Łodzi odbędzie się w niedzielę, 18 grudnia. W listopadowych zawodach wzięło udział 287 biegaczy. Zwycięstwo odnieśli Filip Babik i Dominika Wiecha. Rejestracja do zawodów będzie możliwa w niedzielnym biurze zawodów. Organizatorzy zachęcają do skorzystania ze specjalnej akcji „Przyprowadź znajomego, pobiegnie za darmo!”.

Bezpłatny udział w niedzielnym biegu 

„Przyprowadź znajomego, pobiegnie za darmo!” – to promocja skierowana do osób, które mają tzw. karnety na wszystkie biegi CITY TRAIL w trakcie sezonu. Każda z nich może przyjść na bieg z kimś bliskim, kto pobiegnie bez opłaty startowej.

Zależy nam, by rozwijać nasze biegi i docierać do jak najszerszego grona osób – także dopiero początkujących biegaczy. CITY TRAIL to dobre miejsce na początek biegowej przygody, ponieważ nie mamy limitu czasu na pokonanie trasy. A sam dystans – 5 km – jest dostępny dla każdej, zdrowej osoby, bo można dotrzeć do mety marszobiegiem. 

Piotr Książkiewicz, organizator CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden

Ciekawa rywalizacja w klasyfikacji generalnej

CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to zawody organizowane w formule Grand Prix. Oznacza to, że warto w biegach startować regularnie, bo dopiero po zakończeniu cyklu (w marcu) znane będą ostateczne rozstrzygnięcia. Aby zostać sklasyfikowanym, otrzymać pamiątkowy medal i walczyć o nagrody trzeba pobiec minimum trzy razy (od października 2022 do marca 2023 zaplanowano pięć biegów – wszystkie na tej samej trasie).

W łódzkiej rywalizacji sytuacja jest bardzo ciekawa. Zdecydowanie najszybciej biegał startujący w Łodzi gościnnie Filip Babik – zwycięzca listopadowej imprezy. W październiku wygrał Maksymilian Zawiślak, który na pewno będzie chciał powalczyć o końcowy sukces. Czy ktoś stanie na drodze 17-latkowi? Przekonamy się wkrótce.

Wśród kobiet sytuacja jest bardziej klarowna. Dwie wygrane, ze sporą przewagą ma na koncie Dominika Wiecha i to ona jest najbliższej wygranej w klasyfikacji generalnej w Łodzi.

Dominika Wiecha – zwyciężczyni dwóch dotychczas rozegranych biegów (fot. Konrad Ciężki)

Zapisy trwają

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Poza Łodzią biegi CITY TRAIL odbywają się w Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Po zakończeniu edycji we wszystkich miastach odbędzie się ogólnopolskie podsumowanie sezonu – bieg CITY TRAIL Gold, który jest zaplanowany na 1 kwietnia. Organizatorem imprezy jest Fundacja Krok do Natury. Lokalnym współorganizatorem biegów w Łodzi jest inesSport.

Harmonogram wydarzenia:

  • godz. 8:30 – otwarcie biura zawodów
  • godz. 9:20 – zbiórka najmłodszych Uczestników biegów Junior – kategorie D0 i D1 (ok. 200 m)
  • godz. 9:45 – zbiórka Uczestników biegów Junior – kategoria D2 (ok. 400 m)
  • godz. 10:00 – zbiórka Uczestników biegów Junior – kategoria D3 (ok. 600 m)
  • godz. 10:15 – zbiórka Uczestników biegów Junior – kategoria D4/D5 (ok. 1 km)
  • godz. 10:30 – zamknięcie biura zawodów biegu głównego
  • godz. 11:00 – start biegu głównego na 5 km

Powiązane Posty