CITY TRAIL Łódź: znamy zwycięzców edycji 2022/2023

W niedzielę, 8 stycznia w Parku Baden-Powella odbyła się czwarta już odsłona przełajowych biegów CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Łódź. Tym razem aura była zdecydowanie mniej wymagająca niż w grudniu, kiedy ścieżki pokrywał świeży śnieg. Zwycięstwo wśród kobiet odniosła niepokonana w trwającym sezonie – Dominika Wiecha – pewna zwycięstwa w klasyfikacji generalnej od grudnia. Wśród mężczyzn jako pierwszy do mety dotarł Maksymilian Zawiślak, który tym samym zapewnił sobie wygraną w „generalce”. Ostatni bieg edycji 2022/2023 jest zaplanowany na 12 marca.

Jasność w łódzkiej „generalce”
Biegi CITY TRAIL odbywają się na dystansie 5 km. To ogólnopolski cykl biegów przełajowych organizowany – poza Łodzią – w Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Do dzisiaj w trwającej edycji pewne zwycięstwa w końcowej klasyfikacji były Agnieszka Gortel-Maciuk w Katowicach, Dominika Łukasiewicz w Lublinie oraz Dominika Wiecha w Łodzi. Dzisiaj do grona „pewniaków” dołączył Maksymilian Zawiślak.
Jestem bardzo zadowolony ze swoich startów w tym sezonie, ponieważ za każdym razem udało mi się pobiec zgodnie z planem. Czuję, że mógłbym jeszcze wyśrubować mój rekord życiowy na łódzkiej trasie, ale poza pierwszym startem nie przygotowywałem się pod bieg na czas. Każdy z biegów mnie wiele nauczył. Podczas pierwszych zawodów udało mi się pokonać całą trasę samotnie, walcząc jedynie ze zmęczeniem. Mój drugi start odbywał się w niekorzystnych warunkach, lecz udało mi się pokonać trasę w zadowalającym czasie. Trzeci bieg był biegiem typowo po zwycięstwo, które udało mi się osiągnąć.

Maksymilian Zawiślak, zwycięzca dzisiejszego biegu i klasyfikacji generalnej

Dzisiejszy wynik Maksymiliana Zawiślaka to 16:35. Drugie miejsce zajął Tomasz Osmulski (16:41), a trzeci był Michał Witkowski (16:59). Rezultaty najszybszych kobiet to: Dominika Wiecha – 19:10, Magdalena Jakóbczak – 19:26, Sylwia Hałaczkiewicz – 19:35.
Pełne wyniki dzisiejszego biegu znajdują się TUTAJ. W zawodach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 154 młodych sportowców.

Dzisiejszy bieg był czwartym z pięciu zaplanowanych na sezon 2022/2023 w Łodzi (fot. Konrad Ciężki)

Szczegółowe informacje oraz zapisy do biegów znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Organizatorem imprezy jest Fundacja Krok do Natury. Współorganizatorem są inesSport.

Powiązane Posty