CITY TRAIL Łódź: ostatnia szansa, by dołączyć do rywalizacji w cyklu

W niedzielę, 14 stycznia w Parku Baden-Powella odbędzie się trzeci bieg przełajowego cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Łódź w edycji 2023/2024 (z pięciu zaplanowanych na jeden sezon). Dla biegaczy myślących o rywalizacji w klasyfikacji generalnej oraz marzących o pamiątkowym medalu to ostatni dzwonek, by dołączyć do cyklu. Elektroniczne zapisy trwają na www.citytrail.pl do końca dnia w środę, 10 stycznia, ale spóźnialscy będą mogli dopisać się do listy startowej również w dniu biegu.

Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to ogólnopolska seria biegów na 5 km oraz towarzyszące zawody dla dzieci i młodzieży CITY TRAIL Junior. Poza Łodzią zawody odbywają się w: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Łódzka edycja 2023/2024 rozpoczęła się 5 listopada i potrwa do 10 marca. W dwóch dotychczas rozegranych biegach średnia frekwencja wyniosła 322 osoby w biegu głównym oraz 141 w zawodach juniorskich. W klasyfikacji generalnej wiele może się jeszcze wydarzyć, choć wśród mężczyzn bliski końcowego sukcesu jest Maksymilian Zawiślak, który wygrał już dwa biegi. W rywalizacji kobiet po jednym zwycięstwie mają na kontach Amelia Pawelus i Beata Klimek.
Zima biegaczy nie powstrzyma!
Zawodnicy startujący w zawodach CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden mogą zapisywać się na pojedyncze biegi lub z góry rejestrować się na cały sezon, wykupując tzw. karnet. Ta druga opcja jest dodatkową motywacją do aktywności w jesienno-zimowe dni. Czym jeszcze motywują się biegacze?
Zima to czas, kiedy wiele osób odpuszcza bieganie. Mi również czasami się nie chce, ale jak jednak wyjdę i przebiegnę tyle kilometrów, ile założyłam to jestem z siebie bardzo dumna, czuję że pokonuję jakieś swoje bariery i to jest właśnie moja motywacja. Martyna Widuch, uczestniczka cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden

Niedzielny bieg to powrót akcji „Przyprowadź znajomego, pobiegnie za darmo!”, która jest skierowana do osób posiadające wspomniane karnety. Każda z nich może zaprosić na jeden z biegów kogoś bliskiego, kto jeszcze w tegorocznym cyklu nie startował, by bez opłaty startowej mógł sprawdzić się na trasie przełajowej piątki. Akcja potrwa do końca edycji.

Maksymilian Zawiślak – zwycięzca listopadowego i grudniowego biegu CITY TRAIL w Łodzi (fot. Konrad Ciężki)

Zgłoszenia do biegów
Szczegółowe informacje o zawodach oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Co ważne – w cyklu nie ma limitu miejsc, a to oznacza, że rejestracji można dokonać również w dniu każdego biegu. Wiele ciekawostek można znaleźć na profilach CITY TRAIL na Facebooku oraz Instagramie. Organizatorem biegów jest Fundacja Krok do Natury, we współpracy z firmą InessSport. Sponsorem tytularnym imprezy jest Nationale-Nederlanden, Partnerzy cyklu to marki: On, Zmiany Zmiany, Sklep Biegacza oraz Fundacja Las Na Zawsze. Biegi CITY TRAIL Junior są dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. Lokalnie biegi wspierają: Miasto Poznań, Miasto Szczecin, Miasto Bydgoszcz, Miasto Lublin, Urząd Dzielnicy Warszawa-Bielany, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Nadleśnictwo Gdańsk, Nadleśnictwo Żołędowo, Nadleśnictwo Katowice, Nadleśnictwo Świdnik.

Powiązane Posty