CITY TRAIL Łódź: ponownie pobiegli w Parku Baden-Powella

Sezon na przełajowe bieganie trwa! 17 grudnia na trasie w Parku Baden-Powella odbył się drugi bieg CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Łódź w edycji 2023/2024. Najszybszym okazał się Maksymilian Zawiślak, który 5-kilometrową trasę pokonał w czasie 15 minut i 51 sekund. W rywalizacji kobiet zwycięstwo odniosła Beata Klimek (z czasem 18:33).

Przełajowe bieganie
Biegi CITY TRAIL odbywają się na leśnych oraz parkowych ścieżkach. Te łódzkie są dość łatwe, poza jednym utrudnieniem – całkiem solidnym podbiegiem, który trzeba pokonać dwa razy.
Warunki podczas dzisiejszego biegu były dobre. W zawodach wzięło udział 309 biegaczek i biegaczy oraz 114 młodych sportowców. Zwycięstwo w biegu głównym – podobnie, jak w listopadzie – odniósł Maksymilian Zawiślak, który 5 km pokonał w czasie 15:51. Jako drugi na mecie zameldował się Grzegorz Petrusiewicz (15:59), a trzeci był Tomasz Kisiel (16:33).

Beata Klimek na trasie dzisiejszego biegu (fot. Konrad Ciężki)

Wśród kobiet zwyciężyła Beata Klimek – jej czas to 18:23. Drugie miejsce wywalczyła Amelia Pawelus (18:37), a trzecia była Martyna Karolczuk (18:45).
Biegło mi się bardzo dobrze. Założenia były takie, żeby od początku wyjść na prowadzenie i tak też się stało. To mój kolejny start w CITY TRAIL w Łodzi, zaliczyłam także kilka biegów w Lublinie. Specjalizuję się w biegach ulicznych, głównie na dystansach 5 i 10 km. Przełaje nie są moją mocną stroną, ale staram się je wplatać w trening w trakcie przygotowań pod sezon wiosenny i dlatego będę startować w kolejnych biegach w Parku Baden-Powella. Beata Klimek, zwyciężczyni dzisiejszego biegu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden

Wyniki biegu na 5 km można znaleźć TUTAJ. Kolejne zawody w ramach łódzkiego cyklu są zaplanowane na 14 stycznia.

CITY TRAIL to także biegi dla dzieci i młodzieży – na dystansach od 200 m do 1 km (fot. Konrad Ciężki)

Bieganie w dziesięciu miastach
Biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden odbywają się w dziesięciu lokalizacjach: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Sezon 2023/2024 to łącznie 50 biegów. Po zakończeniu edycji najszybsze biegaczki i najszybsi biegacze w każdej lokalizacji będą nagrodzeni – w klasyfikacji open oraz wiekowych. Wszyscy, którzy ukończą minimum trzy biegi otrzymają pamiątkowe medale. Wisienką na torcie będzie ogólnopolski bieg finałowy – CITY TRAIL Gold, którego termin i lokalizacja będą podane wkrótce.
Szczegółowe informacje o zawodach oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek można znaleźć na profilach CITY TRAIL na Facebooku oraz Instagramie. Organizatorem biegów jest Fundacja Krok do Natury. Lokalnie biegi współorganizuje firma InesSport. Sponsorem tytularnym imprezy jest Nationale-Nederlanden, Partnerzy cyklu to marki: On, Zmiany Zmiany, Sklep Biegacza oraz Fundacja Las Na Zawsze. Biegi CITY TRAIL Junior są dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. Lokalnie biegi wspierają: Miasto Poznań, Miasto Szczecin, Miasto Bydgoszcz, Miasto Lublin, Urząd Dzielnicy Warszawa-Bielany, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Nadleśnictwo Gdańsk, Nadleśnictwo Żołędowo, Nadleśnictwo Katowice, Nadleśnictwo Świdnik.

Powiązane Posty