Bieg Trzech Króli już w sobotę!

W sobotę, 6 stycznia, odbędzie się kolejna edycja Łódzkiego Biegu Trzech Króli. Impreza z długoletnią tradycją dla wielu biegaczy, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, jest pierwszym startem w nowym roku.

Do biegu, gotowi, start! Bieg Trzech Króli
Łódzki Bieg 3 Króli to impreza, która co roku gromadzi kilka tysięcy biegaczy z całej Polski. Zaplanowana przez organizatorów 5-kilometrowa trasa co roku cieszy się dużą popularnością. Ten dystans mogą pokonać zarówno amatorzy, którzy chcą aktywnie rozpocząć nowy rok, ale też profesjonaliści, dla których jest to okazja do bicia własnych rekordów.

Start zaplanowano w sobotę na godzinę 17. Zawodnicy ruszą z rynku Manufaktury, wzdłuż ogrodzenia Pałacu Poznańskiego i przez Ogrodową pobiegną wzdłuż nowo otwartych, zrewitalizowanych Bulwarów Północnych, a następnie Solną, Pomorską i Wschodnią, później Narutowicza, Sienkiewicza i Tuwima i skręcą w ul. Piotrkowską, przebiegną przez Plac Wolności i powrócą na metę w Manufakturze.

W tegorocznej edycji zaplanowaliśmy prawie 3 000 miejsc dla zawodników. Cieszymy się, że z roku na rok Bieg Trzech Króli gromadzi coraz to większe grono biegaczy, którzy wspólnie z nami chcą rozpocząć rok na sportowo – mówi Robert Blesiński, organizator. – Tradycyjnie, przed startem czeka nas wspólna rozgrzewka, prowadzona przez trenerów Saturn Fitness z Manufaktury – dodaje.

Biuro zawodów, w którym można odbierać pakiety startowe, znajduje się w biurowcu Ogrodowa8, a depozyt w budynku galerii handlowej Manufaktury, na parterze – wejście od strony Media Markt. Biuro będzie czynne:

4 stycznia – od 10 do 15
5 stycznia – od 15 do 20
6 stycznia – od 14 do 16.45
Warto pamiętać, że ze względu na nowo wyznaczoną trasę, przebiegającą przez skrzyżowanie Ogrodową z Zachodnią, dojazd do Manufaktury od strony ul. Zachodniej będzie niemożliwy. Koniec biegu i wręczenie nagród planowane jest na godzinę 18.30.

Start i meta zlokalizowane będą na terenie rynku Manufaktury.

Szczegółowe informacje o Biegu Trzech Króli w tym o zmianach w organizacji ruchu dostępne są na stronie: lodzbiegtrzechkroli.pl

Zdjęcie: materiał organizatora

Powiązane Posty