CITY TRAIL Łódź na mecie

Piąty, ostatni w sezonie 2022/2023 bieg CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Łódź odbył się w niedzielę, 12 marca. 5-kilometrowe zawody w Parku Baden-Powella przyciągnęły 229 osób. Zwycięstwo odnieśli Patryk Stypułkowski oraz Dominika Wiecha. Ostatni łódzki akcent sezonu to rozdanie nagród, które odbędzie się 28 marca.

Klasyfikacja generalna

CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to cykl biegów w formule Grand Prix, organizowany w dziesięciu miastach: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Od października 2022 do marca 2023 zaplanowano łącznie 50 biegów – po 5 w każdym z miast. Aby zostać sklasyfikowanym, otrzymać pamiątkowy medal oraz walczyć o nagrody trzeba pobiec co najmniej 3 razy. Osoby, które ukończyły 3 biegi mogły już dzisiaj odebrać pamiątkowy medal. To nowe rozwiązanie w CITY TRAIL.

Dotychczas medale rozdawaliśmy podczas uroczystej gali, organizowanej w ciągu dwóch tygodni od ostatniego biegu. W tym roku zrezygnowaliśmy z tej formuły i pierwsze medale wydajemy już w dniu piątych zawodów. Oczywiście osoby, które nie mogły wziąć udziału w dzisiejszym biegu, a biegały z nami trzy razy mogą odebrać medale w inny sposób – od 28 marca będą one dostępne w Sklepie Trucht. Również tego dnia nagrodzimy najszybsze biegaczki i biegaczki – zarówno w biegu głównym, jak w biegach CITY TRAIL Junior.

Piotr Książkiewicz, organizator CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden

Puchar Siły Kobiet

Bieg miał wyjątkową oprawę, bowiem marzec to w CITY TRAIL miesiąc kobiet. Tym samym trzy najszybsze panie – Dominika Wiecha(czas 19:20), Anna Śleszycka(20:03) i Sylwia Hałaczkiewicz (20:35) – zostały nagrodzone w ramach Pucharu Siły Kobiet Herbapolu Poznań. Zwyciężczyni dzisiejszego biegu – Dominika Wiecha to także triumfatorka klasyfikacji generalnej w Łodzi.

Męskie podium w dzisiejszych zawodach to: Patryk Stypułkowski(15:52), Grzegorz Petrusiewicz(16:22), Tomasz Osmulski (16:43). Najskuteczniejszym biegaczem sezonu jest nieobecny dzisiaj Maksymilian Zawiślak.

Pomysł na dzisiejszy start podczas CITY TRAIL w Łodzi zrodził się w tym tygodniu, po tym jak dowiedziałem się, że nie będę mógł wystartować w Akademickich Mistrzostwach Polski, które tak jak ogólnopolski finał cyklu – CITY TRAIL Gold – odbywają się 1 kwietnia. Powód jest prozaiczny – moja uczelnia nie dopełniła formalności związanych ze startem w mistrzostwach. Spojrzałem w kalendarz biegów CITY TRAIL i postanowiłem, że zrobię minimum i powalczę 1 kwietnia z najlepszymi biegaczami z całej Polski. Podczas dzisiejszej rywalizacji na linii startu pojawili się Tomasz Osmulski i Grzegorz Petrusiewicz, co zwiastowało szybkie bieganie i tak też było. Pod naciskiem kolegów udało się „złamać” 16 minut, a to na łódzkiej trasie przyzwoite bieganie. Biorąc pod uwagę śliską nawierzchnię na podbiegu i zbiegu, które pokonuje się dwa razy mogę być tym bardziej zadowolony. Do biegów przełajowych zawsze podchodzę z dużym sentymentem, lubię biegać w terenie, sprawia mi to dużo frajdy.

Patryk Stypułkowski, zwycięzca dzisiejszego biegu w Łodzi

Pełne wyniki zawodów znajdują się TUTAJ. W biegach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 127 młodych sportowców.

Dzisiejszy bieg był ostatnim w Łodzi, ale przed biegaczami jeszcze ogólnopolski finał cyklu w Warszawie (fot. Konrad Ciężki)

Dzisiejszy bieg nie był ostatnim sportowym akcentem dla łódzkich uczestników CITY TRAIL. Po zakończeniu edycji we wszystkich miastach odbędzie się ogólnopolskie podsumowanie sezonu – bieg CITY TRAIL Gold, który jest zaplanowany na 1 kwietnia – w Warszawie. Zapisy trwają:www.zapisy.krokdonatury.pl. Organizatorem imprezy jest Fundacja Krok do Natury. Lokalnym współorganizatorem jest inesSport. Szczegółowe informacje o cyklu znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Powiązane Posty