CITY TRAIL Łódź: ostatni bieg edycji już w niedzielę

Przełajowe biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to ogólnopolski cykl, w ramach którego w okresie jesienno-zimowym odbywa się pięćdziesiąt biegów w dziesięciu miastach. Łódź jest jednym z nich. W niedzielę, 12 marca odbędzie się piąty, ostatni łódzki bieg w edycji 2022/2023. Zawody będą szczególne, bo po raz pierwszy w historii medale za ukończenie cyklu będą wręczane po ostatnich zawodach. Elektroniczne zapisy trwają do końca dnia w środę, 8 marca. Rejestracja będzie możliwa również w niedzielnym biurze zawodów.

Medale tuż po biegu

CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to cykl Grand Prix. Aby zostać sklasyfikowanym, walczyć o nagrody i pamiątkowy medal, trzeba ukończyć minimum 3 z 5 biegów. Dotychczas odbiór medali był możliwy na oficjalnym zakończeniu sezonu, organizowanym kilkanaście dni po ostatnim biegu. W tym roku formuła uległa zmianie i pamiątkowe krążki będą do odbioru już w dniu piątego, zamykającego sezon biegu, w okolicy mety w Parku Baden-Powella. Nagrody będą z kolei wręczone 28 marca, w Sklepie Trucht przy ul. Żeromskiego 74. Osoby, które nie odbiorą medali w niedzielę, będą mogły to zrobić od 28 marca we wspomnianej lokalizacji.

Alicja Konieczek Ambasadorką cyklu

Niedawno Ambasadorką CITY TRAIL została Alicja Konieczek. To specjalistka od dystansu 3000m z przeszkodami. Reprezentowała Polskę w IO w Tokio.

Bieganie w okresie jesienno-zimowym jest zazwyczaj trudniejsze niż w innej części roku z uwagi na kilka czynników: chłodniejsze, krótsze dni i mniej słońca, które powodują przygnębiającą aurę i sezonową depresję. Jednak dzięki CITY TRAIL, mamy możliwość, aby sport – bieganie zimą było czymś wspaniałym i budującym pod okres wiosenny i letni. Takie urozmaicenie w monotonnym treningu zimowym jest bardzo dobre także dla głowy, pomaga utrzymać motywację. Charakter biegów CITY TRAIL to także możliwość zdobycia nowych znajomych, bo biegi przyciągają wiele osób z pasją. Nie można zapominać o naturalnej nawierzchni, na której startujemy podczas CITY TRAIL. To świetny bodziec treningowy, który wzmacnia nie tylko stopy, kostki, Achillesy i biodra, ale powoduje mentalne przygotowanie pod tak popularne w Polsce biegi uliczne, które przecież nie zawsze odbywają się na idealnych, płaskich trasach. 

Alicja Konieczek, medalistka mistrzostw Polski, reprezentantka kraju na arenie międzynarodowej

Puchar Siły Kobiet Herbapolu Poznań

Niedzielne zawody to także akcja skierowana do kobiet – Puchar Siły Kobiet, organizowany we współpracy z Herbapolem Poznań. Będzie to dodatkowa klasyfikacja dla pań oraz nagrody dla trzech najszybszych zawodniczek.

Klasyfikacja generalna

Rywalizacja o zwycięstwo w łódzkim cyklu jest już zakończona. Najlepszą zawodniczką jest Dominika Wiecha. Wśród mężczyzn triumfatorem klasyfikacji generalnej jest Maksymilian Zawiślak.

Dominika Wiecha – zwyciężczyni klasyfikacji generalnej CITY TRAIL w Łodzi (fot. Konrad Ciężki)

Zapisy trwają

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Poza Łodzią biegi CITY TRAIL odbywają się w Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Po zakończeniu edycji we wszystkich miastach odbędzie się ogólnopolskie podsumowanie sezonu – bieg CITY TRAIL Gold, który jest zaplanowany na 1 kwietnia – w Warszawie. Organizatorem imprezy jest Fundacja Krok do Natury. Łódzka edycja biegów jest współorganizowana przez inesSport.

Harmonogram wydarzenia:

  • godz. 8:30 – otwarcie biura zawodów
  • godz. 9:20 – zbiórka najmłodszych Uczestników biegów Junior – kategorie D0 i D1 (ok. 200 m)
  • godz. 9:45 – zbiórka Uczestników biegów Junior – kategoria D2 (ok. 400 m)
  • godz. 10:00 – zbiórka Uczestników biegów Junior – kategoria D3 (ok. 600 m) / start rozgrzewki przed biegiem głównym na 5 km
  • godz. 10:15 – zbiórka Uczestników biegów Junior – kategoria D4/D5 (ok. 1 km)
  • godz. 10:15 – początek wydawania medali w CITY TRAIL Junior
  • godz. 10:30 – zamknięcie biura zawodów biegu głównego
  • godz. 11:00 – startbiegu głównego na 5 km
  • godz. 11:20 – początek wydawania medali w biegu głównym
  • godz. 11:40 – dekoracja Pucharu Siły Kobiet

Powiązane Posty