Finał Łódź Park Tour za nami! Biegacze nie zawiedli

W miniony czwartek zakończyła się kolejna edycja cyklu biegów na orientację Łódź Park Tour organizowanych przez UKS Orientuś Łódź.

Śmiałków do udziału biegu pościgowym nie brakowało – na linii startu stanęło niemal 100 zawodników.

„Bieg pościgowy to specyficzny start, gdyż z 5 miejsca w klasyfikacji generalnej można wskoczyć na pierwsze i wygrać cały cykl. Często więc obserwujemy walkę ramię w ramię, co nie często zdarza się przy innych biegach, za względu na ich formę” – mówi kierownik zawodów Beata Winczewska.

Pierwsze trzy zawody z cyklu to klasycznie rozgrywanie biegi na orientację, gdzie każdy zawodnik startuje w przydzielonej mu minucie startowej. Bieg pościgowy to suma strat z tychże biegów, czyli jeśli zawodnik B w każdym biegu tracił 10 sekund do zwycięzcy każdego biegu, zawodnika A, to w biegu pościgowym zawodnik B startował 30 sekund za zawodnikiem A. Dlatego też bieg pościgowy dostarcza największych emocji, bo jeden błąd może zniwelować przewagę wypracowaną na poprzednich biegach.

Na czwartkowym etapie rozgrywanym w Parku Julianowskim nie brakowało zarówno doświadczonych orientalistów jak i nowych uczestników. Nie zawiedli również najmłodsi wraz z rodzicami w licznie obsadzonej kategorii Rodzinnej. Tym większe słowa uznania dla wszystkich uczestników, jako że skalę trudności podnosiły warunki atmosferyczne (gruba warstwa śniegu), z którymi na parkowych alejkach zmagali się wszyscy zawodnicy.

I tak w kategorii Początkującej triumfowali: Kinga Saganowska i Julian Jonas, na najwyższym stopniu podium w kategorii Zuchwałych stanęli Hania Nowak i Mateusz Grzymkiewicz, natomiast najlepszymi Profesjonalistami okazali się Kaja Młynarczyk oraz Piotr Paszyński.

Kolejna edycja Łódź Park Tour już niedługo, dlatego wszystkich chętnych organizatorzy zapraszają do śledzenia ich strony internetowej lub profilu na Facebooku.

 „Następna edycja odbędzie się na zupełnie nowych mapach i terenach, po których nigdy nie biegaliśmy, więc tym bardziej zapraszamy wszystkich, bez względu na stopień wtajemniczenia w tajniki orientacji sportowej!” dodaje Winczewska.

Oczywiście terminy biegów będziecie mogli sprawdzić również w naszym kalendarzu, od razu po ich opublikowaniu!

Powiązane Posty