9. Ultra Kamieńsk – relacja, wyniki, zdjęcia

Dziewiąta edycja Ultra Kamieńsk za nami. Zawodnicy, którzy postanowili zmierzyć się z najwyższą górą w centralnej Polsce rywalizowali na trzech dystansach: 10 km, 25 km oraz 50 km. Na starcie stanęło blisko 300 zawodników nie tylko z województwa łódzkiego, ale m.in. z Krakowa, Augustowa, Warszawy, Płocka, Włocławka czy Częstochowy.

Górska Dyszka

Górska Dyszka od dawna gościła w programie imprezy, ale po raz pierwszy rozegrana została tego samego dnia co dystans ultra i półmaratonu. Organizatorzy postanowili wprowadzić kosmetyczne zmiany w trasie, żeby urozmaicić rywalizację i dodać dwa techniczne zbiegi. Dystans 10 km z sumą przewyższeń ponad 400m najszybciej pokonał Kamil Ogłoza z Sulejowa, a wśród Pań triumfowała Dominika Wiecha z Łodzi, która zajęła drugie miejsce open!

Półmaraton z Hakiem

Zawodnicy, którzy postanowili zmierzyć się z trasą Półmaratonu z hakiem mieli do pokonania dystans prawie 26 km! Od startu do mety nie zagrożenie prowadził Daniel Żuchowski z Krakowa, wśród Pań triumfowała debiutująca w biegu górskim, zaczynająca przygodę z bieganiem na bieżni Agata Pskit z Łodzi.

Trasa bardzo szybka i łatwa. Średnie tempo wyszło coś ok 4.20. Aktualnie przygotowuje się do płaskiego maratonu, więc ta trasa była idealnie pode mnie – napisał Daniel Żuchowski na swojej stronie, dodając postaram się jeszcze tu wrócić.