Triathlon Stryków już za miesiąc

Już tylko miesiąc dzieli nas od startu szóstej edycji Triathlonu Stryków. Impreza odbędzie się 10 września 2023 roku, a zawodnicy tradycyjnie będą mieć do wyboru dwa dystanse wyścigów indywidualnych i rywalizacji sztafet – 1/8 IM i 1/4 IM. Zapisy cały czas trwają na stronie www.triathlonstrykow.pl

Dystans 1/8 IM i 1/4 IM

Podczas 6. Triathlonu Stryków rywalizacja toczyć się będzie na dwóch dystansach: 1/4 IM i 1/8 IM. W zawodach obowiązuje limit uczestników – 150 na każdym z dystansów. Zawodnicy, wzorem ubiegłych lat, rywalizować będą w klasyfikacji open oraz w kategoriach wiekowych. Czym się wyróżnają zawody w Strykowie? Przede wszystkim możliwością bliskiego kontaktu kibiców z zawodnikami, którzy dzięki rozkładowi poszczególnych tras mogą kilkukrotnie wspierać swoich najbliższych. W tym roku organizatorzy wprowadzają kilka zmian, które wpłyną jeszcze bardziej na atrakcyjność zawodów:

– Po pięciu edycjach postanowiliśmy zmienić miejsce startu i mety. W tym roku wszystko odbywać się będzie na plaży nad zalewem w Strykowie , dzięki czemu zarówno na początku imprezy, jak i po przebiegnięciu linii mety zawodnicy będą mieć większy komfort. Zmianie ulegnie również trasa biegowa – mówi Jakub Stefankiewicz, Prezes Fundacji Triathlon Stryków

Sztafeta 1/8 i 1/4 IM

Rywalizacja drużynowa budzi zawsze wiele pozytywnych emocji. W programie triathlonu w Strykowie nie mogło zatem zabraknąć sztafet. Drużyny złożone z 3 zawodników będą walczyć w klasyfikacji open, a nagrodzone zostaną trzy najlepsze zespoły na każdym z dystansów.

Organizatorami Triathlonu w Strykowie są Fundacja Triathlon Stryków., Gmina Stryków, Starostwo Powiatowe w Zgierzu oraz OKiR w Strykowie. Szczegółowe informacje o zawodach dostępne są na stronie www.triathlonstrykow.pl oraz na profilu imprezy na Facebook’u.

Powiązane Posty