2 Triathlon Stryków – trwają zapisy do największego triathlonu w województwie łódzkim!

2 Triathlon Stryków odbędzie się 16 września 2017 roku. Zawody zostaną rozegrane na najpopularniejszym wśród zawodników dystansie 1/4 Ironman. W tym roku na chętnych by zmierzyć się z malowniczymi trasami w samym centrum Polski czeka 350 miejsc na listach startowych. Ubiegłoroczny „debiut” ukończyło 223 zawodników, którzy bardzo pozytywnie ocenili poziom organizacyjny zawodów oraz przygotowane trasy.

– Wspaniała atmosfera, bardzo dobre przygotowanie strefy zmian, na pływaniu woda odpowiednio głęboka i trasa dobrze oznaczona. Duża liczba osób zaangażowanych w pomoc na trasie kolarskiej i biegowej pilnowała prawidłowego przebiegu wyścigu – mówi Adam Dziomdziora jeden z uczestników Triathlon Stryków. Do tego fajny pakiet startowy, fenomenalny medal, ładna koszulka, a na mecie wspaniały bufet – dodaje Krzysztof Filipek, który do Strykowa przyjechał z Warszawy.

Zapisy to Triathlon Stryków już trwają, a na liście startowej jest już ponad 200 zawodników, którzy zmierzą się z wymagającą trasą wytyczoną w całości na terenie Gminy Stryków. Podobnie jak rok temu zachęcamy do startu debiutantów, dla których organizatorzy przewidzieli osobną kategorię i ciekawe nagrody.

– Pierwsza edycja przekonała nas, że warto stawiać na osoby, które dopiero zaczynają przygodę z triathlonem. W ubiegłym roku 35% uczestników naszych zawodów to debiutanci. Cieszy nas bardzo, że wybrali właśnie imprezę w Strykowie na rozpoczęcie swojej przygody z triathlonem – mówi Tomasz Szafraniec z Klubu Biegowego Powstaniec, który jest organizatorem zawodów.

Przypominamy, że Triathlon Stryków rozegrany zostanie na dystansie ¼ Ironman czyli 950 m pływania, 45 km roweru i 10,5 km biegu. Celem organizatorów było stworzenie imprezy, w której mogą wystartować zarówno doświadczeni zawodnicy poszukujący ciekawych wyzwań, jak również osoby, które planują dopiero rozpocząć starty w zawodach triathlonowych.

Organizatorami Triathlonu Stryków są Gmina Stryków, Klub Biegowy Powstaniec oraz firma inesSport. Szczegółowe informacje o zawodach dostępne są na stronie www.triathlonstrykow.pl oraz na naszym Facebook.

Powiązane Posty