Triathlon Stryków – powrót po dwóch latach!

Po dwóch latach nieobecności na mapę polskich imprez triathlonowych wraca Triathlon Stryków! Impreza odbędzie się 11 września 2022 roku, a zawodnicy tradycyjnie będą mieć do wyboru dwa dystanse wyścigów indywidualnych i rywalizacji sztafet – 1/8 IM i 1/4 IM. Zapisy już trwają, formularz dostępny jest na stronie www.triathlonstrykow.pl

Pierwsze cztery edycje Triathlonu Stryków przyciągały na start zarówno zupełnych amatorów, debiutantów dla których najważniejszy jest udział i dobra zabawa jak i zawodników, którzy rywalizują o najwyższe cele na imprezach zarówno w Polsce jak i zagranicą – mówi Bartłomiej Sobecki współorganizator zawodów, dodając: chcemy podtrzymać opinię o naszej imprezie jako idealnym miejscu na debiut bądź ostatni start w sezonie

Jednym z ostatnich zwycięzców Triathlonu Stryków jest organizator Bydgoszcz Triathlon – Jakub Kubiński, który wygrał w 2019 roku na dystansie 1/8 IM.

Stryków? Polecam! Zawody blisko jednego z głównych węzłów autostradowych, dojedziesz szybko i zaparkujesz prawie pod strefą zmian. Czeka na Ciebie szybka pętla rowerowa z bardzo dobrą nawierzchnią i bieg w zróżnicowanym terenie. A, termin też jest idealny jeżeli chcesz z przytupem zakończyć sezon startowy w Polsce

Dystans 1/8 IM i 1/4 IM

Podczas 5. Triathlon Stryków rywalizacja toczyć się będzie na dwóch dystansach: 1/4 IM i 1/8 IM, a limity zapisów ustalono po 150 zawodników. Na każdym z dystansów rywalizacja toczyć się będzie w klasyfikacji open oraz kategoriach wiekowych. Czym się wyraźnieją zawody w Strykowie? Przede wszystkim możliwością bliskiego kontaktu kibiców z zawodnikami, którzy na małej przestrzeni mogą kilkukrotnie wspierać swoich najbliższych.

Od samego początku chcieliśmy stworzyć imprezę, która będzie łączyła debiutantów oraz doświadczonych triathlonistów. Zależało nam na fajnych trasach, terminie, który pozwala na przygotowania oraz organizowaniu treningów z profesjonalnymi trenerami, mówi Jakub Stefankiewicz współorganizator imprezy, dodając: na pewno zaletą jest bliskość kibiców, którzy mogę praktycznie z zawodnikami pokonywać niektóre odcinki, kibicować pływakom, obserwować strefę zmian.

Sztafeta 1/8 i 1/4 IM

Rywalizacja drużynowa budzi zawsze wiele pozytywnych emocji. W tym roku organizatorzy przewidzieli na listach miejsca dla 20 sztafet na obydwu dystansach. Drużyny złożone z 3 zawodników będą walczyć w klasyfikacji open, a nagrodzone zostaną trzy najlepsze zespoły na każdym z dystansów.

Organizatorami Triathlonu w Strykowie są Instalise Sp. z o.o., Gmina Stryków oraz OKiR w Strykowie. Szczegółowe informacje o zawodach dostępne są na stronie www.triathlonstrykow.pl oraz na profilu imprezy na Facebook’u.

Powiązane Posty