Łódź rozpoczęła cykl CITY TRAIL onTour

W poniedziałek, 27 lipca, w Łodzi rozpoczęła się letnia edycja CITY TRAIL. Pierwszy bieg CITY TRAIL onTour, bo tak nazywa się wakacyjna odsłona największego cyklu biegów w Polsce –  wygrał Krzysztof Pietrzyk. Wśród kobiet triumfowała Julia Kwiatkowska. Zawodnicy pokonali 5-kilometrową pętlę w Parku Piłsudskiego. Wynik najlepszego – Krzysztofa Pietrzyka to 17:00. Zwyciężczyni w klasyfikacji kobiet – Julia Kwiatkowska uzyskała wynik 21:43.

– Dwa dni temu brałem udział w biegu górskim, więc dzisiaj bolały mnie nogi, ale mimo to, biegało mi się bardzo dobrze – mówił po biegu Krzysztof Pietrzyk.  – Mieszkam w Koluszkach, nie mam gdzie trenować pod góry, stąd startuję głównie na ulicy i w przełajach, ale biegi górskie są moim oczkiem w głowie. Jak widzę góry aż mi się oczy świecą – dodaje. 

Najlepsi wrócili do domów z nagrodami od marek Salomon i Etixx, a każdy zawodnik, który dotarł do mety otrzymał pamiątkowy medal. Biegacze mogli również posilić się w strefie regeneracyjnej, gdzie czekały na nich woda, izotonik, owoce i ciastka. 

Zawody w Łodzi rozpoczęły letnie tournée ekipy organizującej CITY TRAIL. Kolejny bieg, już we wtorek, 28 lipca w Katowicach. Cykl potrwa do 7 sierpnia, kiedy to w Lublinie zorganizowany zostanie 10. bieg w ramach CITY TRAIL onTour. Pozostałe miasta to: Wrocław, Poznań, Szczecin, Bydgoszcz, Gdańsk, Olsztyn, Warszawa. Elektroniczne zapisy do każdego z biegów kończą się na 4 dni przed zawodami. Zawodnicy, którzy nie zdążą zapisać się przez internet, mogą to zrobić w dniu biegu w biurze zawodów. W ramach imprezy organizowane są także biegi dla dzieci i młodzieży – na dystansach od 300m do 2km.

Szczegółowe informacje o zawodach CITY TRAIL znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Galeria by ddlodz.pl

Powiązane Posty